Çalışmaya Devam Ettik… İyi Bayramlar

Değerli üyelerimiz, sayın hemşehrilerimiz…

Dünyamızın başına musallat olan salgın hastalık, geldiğimiz süreçte azalmaya başlamış olsa da, maalesef halen devam etmektedir.  Yaşamakta olduğumuz kötü dönemi en kısa sürede atlatacağımıza olan inancımız ise, özverili sağlık çalışanlarımız sayesinde günden güne katlanarak artmaktadır.

Son dönemde hem vatanımız Batı Trakya Bölgesinde hem de Anavatanımız Türkiye’de sevindirici gelişmeler yaşanmaktadır. Alınan önlemler sayesinde salgın hastalık gerileme dönemine girmiş,   zarar verebildiği insan sayısı günden güne azalmıştır. Bu durumun geçici mi yoksa kalıcı mı olduğu ise ilerleyen zamanlarda belli olacaktır. Bu süreçte bireysel olarak bizlere düşen, kendimize ve çevremize zarar vermemek adına belirlenen kurallara harfiyen uymaktır.

Ne mutlu bizlere ki, şu ana kadar Bursa’da salgın hastalık sebebi ile vefat eden hemşehrimiz duyulmamıştır. Bu süreçte kurallara uyarak herhangi bir olumsuzluğa sebep vermeyen tüm hemşehrilerime teşekkürü borç bilirim.

Değerli üyelerimiz, her ne kadar sosyal hayatın durduğu, kişisel ilişkilerin minimum seviyeye indiği  dönemlerden geçiyor olsak da, bizler BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi olarak bu süreçte de bizlere vermiş olduğunuz görevi yerine getirmeye ve hemşehrilerimize hizmet etmeye devam ettik. Bu yıl Mart ayı itibari ile ortaya çıkan olağanüstü durum,  gelenekselleşen etkinliklerimizi yapmamıza engel olsa da, belki de bu dönemde çok daha hayırlı işlere imza attık. Covid-19 salgını ile iş hayatı bozulan ve dolayısı ile bu durumu ekonomisine yansıyan yaklaşık 250 ailemize erzak yardımında bulunduk. Bin kişiden fazla bir sayıda hemşehrimizi kapsayacak şekilde yapılan bu yardımlar, tamamen hayırsever hemşehrilerimizin katkısı ile gerçekleşti. Ancak bu yardımlar esnasında veren el alan eli görmediği gibi, alan el de veren elden hayır duasını eksik etmedi. Yine bu süreçte içerisinde bulunduğumuz Ramazan Ayı vesilesi ile göreve geldiğimizden bu yana, erzak yardımında bulunduğumuz ailelerimize destek çıktık. Hayırsever hemşehrilerimiz ile yardım bekleyen hemşehrilerimiz arasında köprü kurarak zor durumda olan insanlarımıza faydalı olmaya çalıştık. Ne mutlu bize ki, Ramazan Ayı içerisinde dağıtımını yaptığımız 300’e yakın erzak kolisi gerçekten ihtiyacı olan hemşehrilerimize teslim edildi. Bu süreç, Yönetim Kurulu üyelerimizin, mahalle temsilcilerimizin ve spor kulübü temsilcilerimizin yardımları ile  başarılı bir şekilde tamamlandı. Ben bir kez daha bu hususta bizden maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu süreçte zor durumda olan hemşehrilerimize yardım ederken öğrencilerimizi de unutmadık. Okulların kapanması sebebi ile ailelerinin yaşadığı Batı Trakya’ya dönmek zorunda kalan çocuklarımızı onlarca zorluğa rağmen Batı Trakya’ya gönderebilmek gerçekten zor ve meşakkatli bir süreçti. Önceliği, ailesi Yunanistan’da bulunan öğrencilerimize verdiğimiz bu yolculuklar ile,  Bursa ve çeşitli illerde yaşayan onlarca öğrencimizi ailelerine kavuşturduk. Giden çocuklarımızın ailelerinden almış olduğumuz onlarca teşekkür telefonu ise belki de bu işin en keyifli tarafı oldu. Öğrencilerimizi gönderdikten sonra bu sefer parçalanmış aileleri bir araya getirebilmek adına yeni yolculuklar düzenlemek durumunda kaldık. Şunun bilinmesini isteriz ki, bu yolculuklarda önceliği her zaman gitmesi zaruri olan hemşehrilerimize vermek zorundaydık. Bizlere ulaşan tüm hemşehrilerimizi Yunanistan’a götürebilmek adına şartları sonuna kadar zorlayarak 250’den fazla hemşehrimizi Batı Trakya’mıza gönderdik. Bu yolculuklardaki en büyük mutluluğumuz ise, Batı Trakya’ya giden hiç bir hemşehrimizde hastalık saptanmamış olmasıdır. Bu durumun mutluluğu bizlere tüm uğraşlarımızı unutturdu.

Yine  bu zorlu süreçte Yunanca Dil Kursumuza da ara vermemek adına gerekli organizasyonu yaparak 3. Dönem kursiyerlerimizin Yunanca dil eğitimlerine devam etmelerine imkan sağladık. Bizlere zorlu günlerde ulaşan her hemşehrimizin derdine derman olmak için çabaladık. Öğrencilerimizin, yaşlılarımızın, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin sorunlarının çözümü için var gücümüz ile çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. 9 Şubat tarihinde düzenlenen Genel Kurulumuz neticesinde göreve hem tecrübeli hem çalışkan hem de uyumlu bir ekip ile başlamış olmanın faydalarını bizler kendi içimizde ciddi anlamda hissettik. Bu uyum ve çalışkan ekip sayesinde şu zamana kadar da çeşitli başarılara imza atarak siz değerli hemşerilerimize layık olmaya çalıştık.

Sevgili hemşehrilerim; her ne kadar kötü bir dönemden geçiyor olsak da, bu günleri de el birliği ile aşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler BTTDD Bursa Şubesi olarak, bu konuda hemşehrilerimize güveniyor ve hemşehrilerimizin üzerilerine düşenleri her zaman yapacaklarını biliyoruz. Bu yıl her zamankinden buruk bir Ramazan ayı geçirmiş olsak da uyulacak kurallar sayesinde çok yakında eski günlere döneceğimizden hiçbir şüphemiz bulunmamaktadır. Ayrı geçireceğimiz son Bayram olmasını temenni ederek, tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramını şimdiden en içten dileklerim ile kutluyorum.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
 • Sıcak Sularda Batı Trakya

  Uluslararası ilişkiler alanında zaman zaman ivme kaybetse de AB., NATO, hatta Dünya Gündem…
 • BAŞKAN’DAN MESAJ: EVDE KAL

  Değerli üyelerimiz, sayın hemşehrilerimiz… Zor zamanlardan geçiyoruz. Malumunuz üzer…
 • YENİ EĞİTİM YILINA DAİR

  Değerli Üyelerimiz; Bilindiği üzere 9 Eylül Pazartesi günü Anavatan Türkiye’de milyonlarca…
Daha Çok Yükle Dr. Ali Eminlatif
 • Sıcak Sularda Batı Trakya

  Uluslararası ilişkiler alanında zaman zaman ivme kaybetse de AB., NATO, hatta Dünya Gündem…
 • Yeni Sitemiz Yayında

  Değerli hemşehrilerim; 15 Ocak 2017 tarihinde derneğimizde yeni bir dönem başladı. Bu döne…
Daha Fazla Yük Dr. Ali Eminlatif

İlginizi Çekebilir

Sıcak Sularda Batı Trakya

Uluslararası ilişkiler alanında zaman zaman ivme kaybetse de AB., NATO, hatta Dünya Gündem…