CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel’den Saldırılara Kınama

altCHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, bir hafta önce Selanik Başkonsolosluğu’na yapılan molotof saldırısını kınadı.

CHP Milletvekili Kemal Demirel Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili Demirel, Türkiye’nin seçim havasında bir referandum sürecinden geçtiğini ve Balkanlar’da yaşanan olayların hükümet tarafından açıklanmadığını söyledi.

 

Türkiye’de bulunan vatandaşların Ramazan’da dini inançlarını yerine getirebildiğini fakat Balkanlar’da yaşayan Türk vatandaşların bu konuda sıkıntı çektiğini iddia eden Demirel, Selanik Başkonsolosluğu’na yapılan saldırının Mustafa Kemal Atatürk’ün evine yapıldığına da dikkat çekti.

‘SALDIRILAR ARTABİLİR’

Demirel, ”Bu saldırıların kimler tarafından yapıldığı açıklanmalı ve cezalandırılmalı. Biz hükümetin buna da ilgi göstermesini istiyoruz. Bu uygulamalar sadece Batı Trakya’da olmuyor. Bulgaristan’da da bu tür uygulamalar var. Referandum süreci ile ilgilenen hükümet, Batı Trakya’daki olaylara bir önce müdahale etmeli. Saldırılar ve baskılar artabilir. Bu konu uluslararası platformda dile getirilmeli” dedi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derrneği Bursa Şubesi Başkanı Hakan Çavuşoğlu, yaşanan olayların Batı Trakya’da yaklaşan seçimler ve Yunan faşizminin yeniden canlanması olduğunu öne sürdü.

‘ASIL SEBEP HUZUR KAÇIRMAK’

Başkan Çavuşoğlu, ilk olarak Selanik’teki Türk Konsolosluğu’na yapılan Molotoflu saldırıyı hatırlatarak, hemen ardından Gümülcine’de Müslüman mezarlığına saldırı yapıldığını vurguladı. Olayların arka arkaya gerçekleşmesinin nedenini, orada yaşayan azınlık insanımızın huzurunu kaçırmak olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Önce konsolosluğa saldırı, ardından Gümülcine’de poşpoş mezarlığına saldırı yapıldı. Buradaki mezar taşları kırıldı, mezarlar tahrip edildi. Olayın hemen ardından bölgede yaşayan azınlığımız bir yürüyüş yaptı, ancak Yunan Hükümeti’nden sağlıklı ve tatmin edici hiçbir açıklama gelmedi” dedi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/bursa/chpli-demirelden-saldirilara-kinama–284294h.htm

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …