Çiftehavuzlarda Kuran-ı Kerim Ziyafeti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ve Çiftehavuzlar Lokali tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte Bursalılara Kur’an ziyafeti verildi.Çiftehavuzlar Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, siyasi partilerin yöneticileri, BTTDD Bursa Şube yönetimi ve üyeleriyle, çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, Hz. Peygamber’in doğumunun 1441. senesinde gönüllerin her zamankinden daha ferah ve huzurlu olduğunu söyledi. Allah’ın yeryüzüne gönderdiği son elçi olan Peygamber’in insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi ve hakikatin sadık emanetçisi olduğunu vurgulayan Köse, “Barış dini İslam onun aracılığıyla insanlığa tebliğ edilmiştir. Bugün kanla, acıyla, zulümle ve adaletsizlikle sarsılan insanlığın içine düştüğü çıkmaz, inanıyoruz ki Peygamberimizin 1400 yıl önce söylediği barış, sevgi, merhamet ve adalet kavramlarının gerçek manada yaşanmasıyla aşılabilir” dedi.

Peygamberin aktardığı ilahi mesaja kulak vererek, emaneti ve hatırasına sahip çıkmak gerektiğine işaret eden Köse, çağrısını gür bir sesle dünyaya duyurmak gerektiğini dile getirdi. Hz. Peygamber’in hayatının her anının bütün insanlık için okunacak, ezberlenecek bir ders olduğunu ifade eden Köse, Peygamber’in hayatının insanlık için kılavuz, yol gösterici ve rehber olduğunu kaydetti.

Etkinlikte söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, Allah’ın ‘Sen olmasaydın alemleri ayartmazdım’ dediği Hz. Peygamber’in bir örnek timsali olduğunu belirterek, “Yaşamımız boyunca onu ve davranışlarını örnek alarak hayatımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kutlu Doğum Haftası ve bu kapsamda düzenlenen etkinliklerin inançlara ve değerlere sahip çıkılması anlamında çok önemli olduğunu belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, vatandaşların sosyal ve ekonomik refah seviyelerinin yükselmesi için yerelde ve genelde çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …