CUMHURİYET BAYRAMIMIZI BURSA VE GÜMÜLCİNE’DE KUTLADIK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhuriyetimizin 96. Yılı’nda Bursa ve Gümülcine’ de gerçekleştirilen kutlamalara katıldı.

Batı Trakya’da Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen resepsiyona katılan Başkan Dr. Ali Eminlatif, Ahmet Serdar, Halil Nezirmehmet ve Yönetim Kurulu üyeleri, resepsiyon esnasında burada bulunan çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri ile birlikte hemşehrilerimiz ile görüşme fırsatı yakaladı. Kalabalık bir hemşehri topluluğunun katıldığı organizasyon, Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ile eşi Aslı Ömeroğlu ev sahipliğinde geç saatlere kadar devam etti.

BURSA’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Bursa’ da Bursa Valiliği tarafından organize edilen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu ise Bursa Protokolünü ağırladı. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Köseahmet ile Gökhan Çobanoğlu’nun katıldığı davet esnasında Yönetim Kurulu üyeleri çeşitli temaslarda bulundu.

GENÇLİK KOLLARI FENER ALAYI’NA KATILDI

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları Üyeleri ise Nilüfer Belediyesi tarafından organize edilen Fener Alayı’na katılım sağladı. Kalabalık sayıda Batı Trakyalı gencin katıldığı Fener Alayı, yaklaşık elli bin kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

“100 YILLIK KARANTİNA; BATI TRAKYA” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından Şükrü Şankaya Kültü…