CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDEN ŞUBEMİZE DESTEK ZİYARETİ

Son dönemde hem Batı Trakya Türk Azınlığı üzerinde uygulanan baskılar hem de Anavatan’ da Selanik özelinde Balkan Göçmenleri hakkında gerçekleşen çirkin ithamlar sebebi ile CHP Bursa Milletvekilleri Prof. Dr. Yüksel Özkan ve CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek şubemiz nezdinde Batı Trakya Türklerine ve Balkan Göçmenlerine olan desteklerini ilettiler.

Ziyaret esnasında Balkan Camiası arasındaki birlikteliğin son derece önemli olduğunun altını çizen BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif, gösterdikleri ilgi ve şubemiz ve insanımıza destek açıklamaları sebebi ile her iki milletvekiline de camiamız adına teşekkürlerini iletti.

Görüşmede kendisinin de Balkan Göçmeni olması sebebi ile Batı Trakya özelinde yaşanan baskıları çok iyi bildiğini ve takip etmeye de devam ettiğini belirten Prof. Dr. Yüksel Özkan, Batı Trakya Türklerinin Yunan Devletinin baskılarına boyun eğmeyeceklerinden emin olduğunu açıklayarak bu konuda bu güne kadar vermiş oldukları mücadele sebebi ile de BTTDD Bursa Şubesi’ nin Balkan Camiası içinde örnek bir STK olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Erkan Aydın ise Türkiye Cumhuriyeti için Batı Trakya Türkleri’ nin milli bir mesele olduğunu söyleyerek Ana Muhalefet Partisi olarak her zaman Batı Trakya Türk Halkı’ nın haklı mücadelesinin yanlarında olduklarını iletti.

Son dönemde Yunanistan’ da yaşanan baskılar kadar cuma namazı vaazı sırasında Akçokoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’ nun sarfettiği son derece çirkin ve tarihten bihaber açıklamalarında ele alındığı görüşmede, her iki milletvekilimiz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve nice değerler yetiştiren Selanik ve Balkan Coğrafyasındaki tüm Evlad- ı Fatihan için konunun takipçisi olacaklarını belirterek bu hususta Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ve Balkan Göçmenlerinin yanında olduklarını açıkladılar.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN YAZA MERHABA KERMESİ

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlen yaza merhaba kermesi Mimar Sinan park…