Cumhuriyet kutlamalarına her yerde ortak olduk

29 etik resep

29 etik resep

Bu coşku hiç bitmeyecek

Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıldönümü Türkiye’de ve dünyanın farklı noktalarında kutlanırken, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi de büyük coşkuya ortak oldu.

Şube Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif bir grup yönetici ile Bursa Valiliği’nin Sheraton Otel’deki resepsiyonunda hazır bulunurken, bazı yöneticiler de Osmangazi Belediyesi’nin 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen organizasyonuna katıldı. Kadın Kolları üyeleri ise Yıldırım’daki Cumhuriyet yürüyüşü ve etkinliğinde yer aldı.

29 ekimg2

Derneğin Çağatay Ali başkanlığındaki Geçlik Kolları da, 94 yıllık coşkuyu Nilüfer’deki Cumhuriyet yürüyüşüne katılarak yaşadı. BTTDD Bursa Şubesi yönetici ve üyeleri, etkinliklerde ellerinde Türk bayrakları ile Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılıklarını bir kez daha güçlü bir şekilde haykırırken, Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ile gazi ve şehitlere saygı, minnet ve şükranlarını sundu.

29 k01

Bursa’nın farklı noktalarındaki alanlarda toplanan milyonların ve Batı Trakyalılar’ın ortak sesi ‘Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti’ oldu. Türk bayrakları ile Atatürk posterlerinin ellerden düşmediği etkinliklerde, Kıraç, Demet Akalın, Kolpa, Ediz gibi sanatçılar sahne aldı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Cumhuriyeti büyük coşku ile kutladıklarını, ayrıca Bursa Valiliği’nin resepsiyonunda Vali İzzettin Küçük, Sağlık ve Çalışma Eski Bakanı Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar başta olmak üzere birçok isimle biraraya gelerek gelişmeleri değerlendirdiklerini kaydetti. Eminlatif, bir kez daha herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak sözlerini noktaladı.

29 ekim osmangazi

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …