DEB Partisi Genel Başkanın’dan Derneğimize Ziyaret

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Yunanistan seçimlerine sayılı günler kala Batı Trakya’dan Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş’u ağırladı. Dernek merkezinde gerçekleştirilen ziyarette Batı Trakyalıların ayağına giderek sorunlarını dile getiren ve çözüm yolları arayan bir teşkilat olabilmek için durmadan çalıştıklarını belirten Mustafa Ali Çavuş, Batı Trakya’daki Türklere en iyi hizmetinin sağlanması için her şeyi yaptıklarını söyledi.

Önümüzdeki günlerde hem Anavatan Türkiye, hem de Avrupa’da yaşayan soydaşlara kendilerini daha yakından tanıtacaklarını aktaran Çavuş, Türkiye ve Avrupa’daki bu nüfusun Batı Trakya’daki Türkler için seçimlerde büyük bir güç olduğunu ifade etti.

Batı Trakya’da yaşadıkları en büyük sıkıntılardan birini, memur sayılarında yeterli Türk’ün olmayışı olarak vurgulayan Çavuş, “Eğitimli ve Yunancayı çok iyi bilen gençlerimize rağmen, Yunanistan’ın bu konudaki tutumunu bir türlü değiştiremiyoruz. Mezun olmuş ve iş bulmayı bekleyen çok sayıda gencimiz var. Bundan dolayı son yıllarda eğitim alma noktasında Türkiye’ye müracaatlar oldukça arttı.  Eğer gerçek anlamda bir dostluk ve barış ortamı oluşturulmak isteniyorsa, Batı Trakya Türklerinin refah seviyesinin daha da artırılması lazım” dedi.

BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse de, “Sizlere ve partinize bu yolda büyük görevler, sorumluluklar düşüyor. Halkla içiçe yapınızı ve birlikteliğinizi sürekli ve kalıcı hale getirerek, Batı Trakyalıların yanında olduğunuzu hissettirin. 17 Haziran seçimlerinde mevcut 3 milletvekilimizi koruyup, 4 milletvekilini hedeflemeliyiz” diye konuştu.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …