Derneğimizden Ankara’ya Ziyaret

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri Meclis’e çıkarma yaptı. AK Parti Grup Toplantısı’na da katılan Batı Trakyalılar, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile görüştü.İlk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Grup Toplantısı’ndaki konuşmasını dinleyen Batı Trakyalılar, ardından Bülent Arınç ile görüştü.

Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nu ziyaret eden BTTDD Bursa Şubesi Yönetici ve üyeleri, Bülent Arınç’a derneğin kuruluşunu ve tarihini anlattı, derneğin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BÜLENT ARINÇ: DERNEK ÇOK ÖNEMLİ BİR KESİMİN TEMSİLCİSİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Bursa’ya geldiğinde derneğin misafiri olmak istediğini belirten Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Dernek çok acılar çekmiş bir ulusun mensuplarının temsilcisi. Bu sebeple üzerinizdeki yük daha da ağır. Ayrıca bu ülkenin değerlerinden olan merhum  Dr. Sadık Ahmet’in hayatını anlatan bir kitabın basılması çok güzel ve önemli bir adım. Bu sebeple sizi ve üyelerinizi kutlar, derneğin faaliyetlerinin bir ömür devam etmesini dilerim” diye konuştu.

“MENSUBU OLDUĞUM DERNEĞİN ÇALIŞMALARININ HER ZAMAN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Batı Trakya Türkleri camiasının mensubu olmaktan gurur duyduğunu dile getiren AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, derneğin kuruluşundan bugüne kadar çok önemli işler yaptığını ve Bursa’da saygın bir dernek olduğunu söyledi. Yeni düzenleme yapılan ‘Soydaşların Çalışma İzinleri’ ile ilgili yönetmeliğin Batı Trakya Türkleri adına çok önemli bir gelişme olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Batı Trakya camiasının haklarını her zaman savunacağız. Bizim asli görevlerimizden biri de bu. Bu sebeple dernek tarafından yapılan çalışmaların ve faaliyetlerin her zaman destekçisi olacağız” dedi.

“DERNEĞİMİZ FAALİYETLERİ İLE  BURSA’DA SES GETİRMEYE DEVAM EDECEK”

Batı Trakya Türkleri adına söz alan Dernek Başkanı Şükrü Köse de, derneğin yapılan etkinliklerle Bursa’da farklı bir yerde olduğunu ve ses getiren bir STK olma yolunda ilerlediğini vurguladı.

Derneğimizin Nisan ayında gerçekleştirilecek  faaliyetlerinden  olan ;   Merhum ‘ Dr.Sadık Ahmet Fırtınası’ adlı eserin tanıtım galası  ile ,  ‘Kutlu Doğum Haftası’ adına yapılacak olan organizasyonların da olduğunu belirten Köse, “ Programlarımız geniş kapsamlı olacak. Gerçekleşecek bu  organizasyonlara sadece dernek üyeleri değil, tüm halkımız davetli olacak” diye konuştu.

Programlarının uygun olması durumunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı da aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını söyleyen Köse, ziyaretin sonunda Bülent Arınç’a dernek tarafından yayınlanan Prof. Dr. Sadık Ahmet’in hayatının anlatıldığı kitabı hediye etti.

Meclis’e çıkarma yapan Batı Trakyalılar, AK Parti Grup Toplantısı’nın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …