Derneğimizden Mhp İl Ziyareti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve yönetim kurulu üyeleri nezaket ziyaretlerine devam ediyor. Yönetim kurulu son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu’yu ziyaret etti.

 BTTDD Başkanı Şükrü Köse, MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu’ya yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Köse, mensubu olduğu Batı Trakya Türkeri’nin hakları için verdiği mücadele ile tüm dünyaca tanınan merhum tıp doktoru ve siyasetçi Dr. Sadık Ahmet adına çıkarttıkları “Dr. Sadık Ahmet Fırtınası” adlı kitabı tanıttı.

BTTDD’nin 66 yıllık geçmişiyle çok köklü bir dernek olduğunu belirten Şükrü Köse, yaptıkları faaliyetlerle kamu yararına hareket eden bir dernek statüsünde olduklarını dile getirdi.

“Gençlerimiz Dr. Sadık Ahmet’i unutmayacak”

Başkan Şükrü Köse sözlerine şöyle devam etti;

“Bizler milletimize hizmet etmek için yola çıktık. Gelecekteki nesiller için kalıcı olacak hizmetlerimizdir. Bu bilinçle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Çizgimizden hiç sapmadan yolumuza devam edeceğiz. Dr. Sadık Ahmet bizlere önemli hizmetleri olmuş büyük doktor ve siyasetçidir. Onun adına çıkardığımız bu kitap derneğimizin ilk eseri. Gençlerimiz de bu eserler sayesinde Dr. Sadık Ahmet’i unutmayacak.”

“Ülkenin sorunlarının çözümü siyasetten geçiyor”

BTTDD’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini dile getiren MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu da, “Gençlere örnek olmamız gerekiyor. Tarihimizi onlara anlatarak, kalıcı eserler de bırakmalıyız. Bu çalışmaları yaparken de siyasetten uzak durmamalıyız. Çünkü bu ülkenin sorunlarının çözümü siyasetten geçiyor” dedi.

BTTDD Başkanı Şükrü Köse ziyaretin sonunda Tevfik Topçu’ya “Dr. Sadık Ahmet Fırtınası” adlı kitabı hediye etti. Topçu, eserin başarıyla hazırlanmış olduğunu dile getirerek, kalıcı bir eser oluşturdukları için dernek yönetimine teşekkür etti.

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …