Dernek Başkanımızın Seçimleri Değerlendirmesi

Yunanistan’da 17 Haziran Pazar günü yapılan seçim sonuçlarını değerlendiren Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, SİRİZA ve PASOK Partisi’nden 3 Türk milletvekilinin Yunan Parlamentosu’nda yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türk milletvekili adaylarına seçim süreci boyunca ellerinden gelen her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Köse, "Neticede soydaşlarımız Batı Trakya’dan Yine 3 Türk milletvekilini Yunan Parlamentosu’na göndermeyi başardı. Bundan sonra vekillerimizin Batı Trakya’nın ve soydaşlarımızın haklarını en iyi şekilde savunacaklarına olan inancımız tamdır." dedi.

Çıkan sonuçlara göre Yunanistan halkının tek başına hükümet kurma görevini hiçbir partiye vermediğini hatırlatan Köse, 6 Mayıs seçimlerine göre bu sonuçlardan bir koalisyon hükümetinin daha kolay çıkacağını ve bunun da özellikle Yunanistan ekonomisi için şart olduğunu vurguladı. Kurulacak hükümette Türk asıllı milletvekillerinin temsil edildiği bir partinin yer almasını arzu ettiklerini ve sonucun da bu şekilde olacağına inançlarının tam olduğunu aktaran Köse, "Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi olarak milletvekillerimizi tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Batı Trakya azınlığımıza ve Yunanistan’a hayırlı olsun." diye konuştu.

 

GAZETE HABERLERİ

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …