Dernek Başkanlığına Şükrü Köse Yeniden Seçildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi 24. Olağan Genel Kongresi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımıyla Merinos AKKM’de gerçekleşti. Şükrü Köse’nin tek aday olduğu kongre sonunda, Köse yeniden başkanlığa seçildi.Kongrede konuşma yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya’lı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Batı Trakya ruhunu yaşatmak adına mücadele vermiş başta Dr. Sadık Ahmet üzere herkesi selamlıyorum. Onların teslim ettiği bayrağı el birliğiyle daha iyi yerlere getirebilmeyi umuyorum” dedi.

Batı Trakya’lıların birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Müezzinoğlu, “Artık kabuğumuzdan çıkarak, birbirimizin artılarını daha güçlü hale getirmek ve çok daha fazla katkı sunabilecek nitelikte olmalıyız. Batı Trakya ruhunu daha güçlü hale getirebilmemiz için, kadınlarımızı, gençlerimizi ve çocuklarımızı da bu misyona dahil etmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

KÖSE GÜVENOYU ALDI

Açılış ve protokol konuşmalarından sonra geçilen seçimlerde tek aday olan Şükrü Köse yeniden başkanlığa seçilerek güvenoyu aldı.

Seçim sonrasında tekrar başkanlığa layık görüldüğü için teşekkür eden Köse, “Geçtiğimiz dönem sürdürdüğümüz ekip çalışmasıyla derneğimiz en iyi şekilde hizmet ettiğimizi düşünüyorum. Birlik ve beraberliğimizi sürdürmek adına birçok etkinlik yaptık. Umuyorum ki yeni dönemde daha da güçlenmiş yönetim kuruluyla birlikte Batı Trakya adına daha iyi mücadele vereceğiz” diye konuştu.

Kongreye Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun dışında AK Parti Bursa Milletvekilleri; Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Bedrettin Yıldırım, Mustafa Öztürk, Tülin Erkal Kara, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, BTTDD Genel Başkanı Burhaneddin Hakgüder, çok sayıda siyasi parti ile  STK Başkan ve yöneticileri katıldı.

BTTDD Bursa Şubesi’nin 24. Dönemdeki Yönetim Kurulu kadrosu ise şu isimlerden oluştu; Başkan Şükrü Köse, Hasip Semerci, Nurullah Murat, Hüseyin Oruç, Halil İbrahim Ayvaz, Mehmet Pişkin ve Şaban Karakaya.

 

KONGRE FOTOĞRAFLARI

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …