Dr. Sadık Ahmet Bursa’da Anıldı

Batı Trakya Türklerinin ölümsüz lideri Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.

Çok sayıda dernek mensubunun katıldığı ziyarette, Batı Trakya Türkleri’nin merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in hayatı boyunca yaptığı çalışmalardan kesitler paylaşıldı. Dernek başkanımız Av.Nurullah Murat Işık Ahmet’e bu anlamlı ziyareti için teşekkür ederek Batı Trakya Türkleri’nin merhum liderleri Dr.Sadık Ahmet’i hiç bir zaman unutmayacaklarını dile getirdi.

Batı Trakya Türkleri’nin Yunanistan’da yaşadığı büyük sıkıntıları uluslararası kamuoyunda duyurmak adına çok büyük işler yapan Dr. Sadık Ahmet’in, her zaman kendileri için bir sembol olacağını belirten AK Parti Bursa milletvekili adayı Hakan Çavuşoğlu, "Onu her zaman saygıyla anacağız. Merhum liderimizin de istediği üzere kendi iç çekişmelerimizden arınarak, birlik ve berberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Devletimizin bizlerin huzuru ve refahı adına yürüttüğü çalışmaları daha da ileri noktalara taşımak adına, milletvekili adayı oldum." dedi.

 

Merhum liderin eşi Işık Ahmet de Türk devletine ve liderlerine minnet borçları olduğunu belirterek, kendilerini Batı Trakya’da hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını söyledi. Dr. Sadık Ahmet’in 1995 yılında vefat ettiği günden bu yana 16 yıldır kendilerine her zaman destek olduklarını kaydeden Işık Ahmet, "Geçtiğimiz yıl devlet bakanımız Bülent Arınç, bu yıl da başbakanımızın eşi Emine Erdoğan Gümülcine’de bizleri ziyaret ettiler. Hükümetimizin bizler için yaptığı çalışmalarla övünüyoruz." diye konuştu.

 

Hakan Çavuşoğlu’nun da AK Parti’den milletvekili adayı olarak Meclis’te Batı Trakya Türkleri’ni temsil etmesinin, son derece önemli olacağını ifade eden Işık Ahmet, sorunların çözümü noktasında Çavuşoğlu’ndan söz aldı.

 

IŞIK AHMET KONYA’DA

 

Kaynak : Birlik Gazetesi

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …