Emniyet Müdürü Çatalkaya derneğimize iade-i ziyarette bulundu

Göreve geldiğinde kendisini ziyaret eden sivil toplum kuruluşlarına iade-i ziyarette bulunan Emniyet Müdürü Çatalkaya’nın son durağı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi oldu.

Vatandaşın en çok kırmızı ışıkta geçen araçlardan şikayetçi olduğunu belirten Çatalkaya, "Yüzde 70’i tamamlanan merkezimiz ve alt yapı çalışmalarımız biter bitmez bütün Bursa’yı kamera ile denetleyeceğiz. Trafik lambalarına yerleştirilecek kameralar kırmızı ışıkta geçenleri tespit etmek için büyük kolaylık sağlayacak. Ayrıca bu sistemin özelliklerinden biri de, aranan araçlar Bursa sınırlarına girdiği an bize sinyal verecek. Bizde hemen müdahale edebileceğiz. Sürat yapanları MOBESE ile tespit edeceğiz. Ayrıca MOBESE sistemi bizim olacağı için kendi içimizde de irtibat maksadıyla kullanabileceğiz" dedi.

Göreve geldiği günden itibaren sivil toplum dernekleri ile yakın ilişkiler içinde olmaya çalıştıklarını kaydeden Emniyet Müdürü Çatalkaya, BTTDD’nin Batı Trakya’dan Türkiye’ye göç eden soydaşlara öncülük ettiğini söyledi.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Çatalkaya’ya derneğin faaliyetlerini anlattı. Çavuşoğlu, "Özellikle Yunanistan’da yaşayan soydaşlarımız için çok sayıda çalışmaya imza attık. Oradaki halkımızın haklarını sonuna kadar savunuyoruz. Yunanistan’daki insan hakları ihlallerini engelleyerek aslında bir anlamda Yunanistan’a da yardım etmiş oluyoruz. Burada yaşayan çok sayıda Batı Trakyalıyı seçimlerde oy kullanmak için Yunanistan’a götürdük" diye konuştu.

Bursa’da çok sayıda Batı Trakya göçmeninin yaşadığını bildiren Çavuşoğlu, emniyet güçlerine her zaman saygılı ve yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …