Geçlik Kollarımızdan Eskişehir gezisi

g1

g1

Tarihi ve kültürel yerleri gezdiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları, geçtiğimiz hafta sonu önemli bir organizasyona imza attı. Daha önce duyurusu yapılan Eskişehir gezisi, 25 Kasım Cumartesi günü başarıyla gerçekleştirildi.

Büyük bölümü Uludağ Üniversitesi’nden yaklaşık 50 Batı Trakyalı gencin katıldığı gezinin mihmandarlığını BTTDD Bursa Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Köseahmet yaptı. Yıldırım Belediyesi tarafından tahsis edilen ve önünde ‘BTTDD Bursa Şubesi Gençlik Kolları’ yazan otobüs, Dernek önünden sabah saat 07.30’da hareket etti. Sabah kahvaltısını, Kadın Kolları üyelerinin yaptığı börek ve keklerle eden grup, saat 10.00’da Eskişehir’de oldu.

g3

Bilim ve sanat merkezi ile müze ziyaretleri

İlk olarak Odun Pazarı’ndaki tarihi mekanları gezen gençler, buradan Sadık Ahmet Caddesi ve Gümülcine Camisi’ne geçti. Eskişehir’de okuyan bir grup Batı Trakyalılar’ın da dahil olduğu heyet, daha sonra Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nce Kent Park’taki Kırım Çığ Börek’te verilen öğle yemeğini yedi. Daha sonra Porsuk çayının geçtiği Adalar Bölgesi ve Yenibağlar caddelerini turladıktan sonra ‘Türk Dünyası ‘Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’ ile meşhur Balmumu Müzesi’ni gezme fırsatı bulan grup, akşam saatlerinde dönüşe geçti. Derneğin ikramı akşam yemeğini Bozüyük’te yiyen gençlerin gezisi, gece saat 22.00’da Bursa’da son buldu. BTTDD Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Ali, Eskişehir’de çok güzel bir gün geçirdiklerini belirterek, ”Batı Trakyalı gençler arasında birlik-beraberliği ve dayanışmayı artıran bu tür kültür gezileri ve farklı etkinlikleri sürdürmek istiyoruz. Bu imkanları bize sağlayan Dernek yönetimine çok teşekkür ederiz” dedi.

g2g4

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …