BAŞKAN’DAN MESAJ: EVDE KAL

Değerli üyelerimiz, sayın hemşehrilerimiz…

Zor zamanlardan geçiyoruz. Malumunuz üzere insanlık olarak uzun zamandır savaş vermediğimiz  Koronavirüs illeti, hem anavatanımız Batı Trakya, hem de vatanımız Türkiye içerisinde hayatımıza müdahale etmekte, hayatımızı kısıtlamaktadır.

Öyle ki; Batı Trakya’mızda uygulanan sokağa çıkma yasakları ile Bursa’mızda uygulamaya geçen tedbirler, yaşam standartlarımızı kısıtlamakta, bizlere bazı görevler yüklemektedir.  Bu kısıtlamaların kendi sağlığımız için zaruri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizler, hem Batı Trakya’mız için tavsiye edilen tedbirlere uymalı, hem de yaşadığımız Bursa’mıza sahip çıkmak adına bizlere düşen görevleri yerine getirmeliyiz. 

Sevgili hemşehrilerim; Bizler Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa şubesi olarak üzerimize düşen görevleri bugüne kadar nasıl yerine getirdi isek, bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler bu dönemde, beklenmedik bir şekilde yaşanan olağanüstü durum karşısında yaşanan kriz sebebi ile,  ihtiyacı olan ailelere, bireylere, hemşehrilerimize her zamanki gibi bunu reklam malzemesi yapmadan yardım etmeye devam etmekteyiz. Bizler birlik ve beraberliğin önemini bilen insanlar olarak hiçbir hemşehrimizi mağdur etmemek adına bugüne kadar tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaya da davam ediyoruz. Bu kapsamda tüm hemşehrilerimizin bilmesi gerekir ki; son dönemdeki olumsuzluklardan hemşehrilerimizin etkilenmemesi için ne gerekiyor ise yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.

Değerli hemşehrilerim; malumunuz üzere İskeçe’ ye bağlı Şahin Köyü, Yunanistan Devleti’nin aldığı karar ile Karantina bölgesi ilan edilmiştir. Ayrıca Mustafçova Köyünde de sokağa çıkma yasağına ek kısıtlama uygulanmaktadır. Bu aşamada uygulanan kararların objektifliği, uygulanan karantina kararının  yürürlüğü ayrı bir tartışma konusudur… İçerisinde bulunduğumuz günlerde yaşanan ırkçılık kokan hareketler, elbette ki bizlerin hafızasına kazınmış olup hesabı sorulacaktır. Bizlerin bu aşamada söyleyeceği tek söz ise Şahin Köyü Halkı’nın yanında olduğumuzdur…

 

                                                                                                                            

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
 • ramazan bayramı

  RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

  Başkanımızın Ramazan Bayramı Mesajı Değerli hemşehrilerim, On Bir Ayın Sultanı mübarek Ram…
 • Sıcak Sularda Batı Trakya

  Uluslararası ilişkiler alanında zaman zaman ivme kaybetse de AB., NATO, hatta Dünya Gündem…
 • ali eminlatif mesajı

  Çalışmaya Devam Ettik… İyi Bayramlar

  Değerli üyelerimiz, sayın hemşehrilerimiz… Dünyamızın başına musallat olan salgın hastalık…
Daha Çok Yükle Dr. Ali Eminlatif
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Başkanımızın Ramazan Bayramı Mesajı Değerli hemşehrilerim, On Bir Ayın Sultanı mübarek Ram…