Fetih Yürüyüşü’nde ön saflardaydık

fetih 1

fetih 1

Bursa bizi biz Bursa’yı çok sevdik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Başkanlığını Batı Trakyalı Mustafa Dündar’ın yaptığı Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nde başından sonuna aktif bir şekilde yer aldı.

Osman Gazi ve Orhan Gazi Han türbelerinde okunan duaların ardından Saltanat Kapı önünde başlayarak, Kamberler Parkı’nda son bulan Fetih Yürüşü’nde ön sıralarda saf tutan dernek yöneticileri, üzerinde dernek adı ve logosunun yanı sıra ”Biz Bursa’yı, Bursa bizi çok sevdi” yazılı bir afiş taşıdı. Diriliş Ertuğrul dizisinden çok sayıda sanatçının da katıldığı etkinliklere yerli yabancı binlerce kişinin katılması dikkat çekti. Bosna’dan Türkmenistan’a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Batı Trakya’ya Türk dünyasından temsilcilerinin ellerinde afişlerle etkinliklerin her noktasında bulunması organizasyona ayrı bir renk kattı. Binlerce kişinin söylediği marşlar eşliğinde kürsüye çıkan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1326 ruhunu yeniden canlandırdıklarını söyledi.

fatih 2

Adriyatik’ten Çin Seddi’ne tüm yurt vatan…

BTTDD Bursa Şubesi’nden Başkan Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat yürüyüşün ardından kendileri gibi Türk dünyası temsilcilerinin hazır bulunduğu Merinos Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri’ndeki yemeğe katıldı. Toplantının ev sahipliğini üstlenen Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, burada yaptığı konuşmada, bu tür etkinlikler ve kardeşlik protokolleri ile birlik ve beraberliği artırdıklarını belirterek, ”Çünkü bize bu Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar tüm yurt vatan” dedi. Gece, yöresel ezgilerin hep birlikte söylenmesinin ardından son buldu.

fetih 3

Ulu Cami’de fetih namazı kıldık…

BTTDD’den bir grup yönetici, aynı gecenin sabahında Ulu Cami’de kılınan Fetih Namazı’nda yerini aldı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ”Göreve gelirken üyelerimize verdiğimiz sözleri yerine getirirken, büyük etkinliklerde Batı Trakya Türkleri’ni ve derneğimizin kurumsal kimliğimizi fazlasıyla ön plana çıkarmaya özen gösteriyoruz. Bizlere kucak açan Bursamıza da her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Etkinliklerde BTTDD eski Genel Başkanlarından, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun Danışmanı Taner Mustafaoğlu da hazır bulundu.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …