FETİH YÜRÜYÜŞÜ’NDE ÖN SAFLARDAYDIK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Başkanlığını Batı Trakyalı Mustafa Dündar’ın yaptığı Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nde başından sonuna aktif bir şekilde yer aldı. Osman Gazi ve Orhan Gazi Han türbelerinde okunan duaların ardından Saltanat Kapı önünde başlayarak, Kamberler Parkı’nda son bulan Fetih Yürüşü’nde ön sıralarda saf tutan dernek yöneticileri, üzerinde dernek adı ve logosunun yanı sıra ”Biz Bursa’yı, Bursa bizi çok sevdi” yazılı bir afiş taşıdı. Diriliş Ertuğrul dizisinden çok sayıda sanatçının da katıldığı etkinliklere yerli yabancı binlerce kişinin katılması dikkat çekti. Bosna’dan Türkmenistan’a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Batı Trakya’ya Türk dünyasından temsilcilerinin ellerinde afişlerle etkinliklerin her noktasında bulunması organizasyona ayrı bir renk kattı. Binlerce kişinin söylediği marşlar eşliğinde kürsüye çıkan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1326 ruhunu yeniden canlandırdıklarını söyledi.

Adriyatik’ten Çin Seddi’ne tüm yurt vatan…

BTTDD Bursa Şubesi’nden Başkan Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat yürüyüşün ardından kendileri gibi Türk dünyası temsilcilerinin hazır bulunduğu Merinos Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri’ndeki yemeğe katıldı. Toplantının ev sahipliğini üstlenen Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, burada yaptığı konuşmada, bu tür etkinlikler ve kardeşlik protokolleri ile birlik ve beraberliği artırdıklarını belirterek, ”Çünkü bize bu Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar tüm yurt vatan” dedi. Gece, yöresel ezgilerin hep birlikte söylenmesinin ardından son buldu.

Ulu Cami’de fetih namazı kıldık…

BTTDD’den bir grup yönetici, aynı gecenin sabahında Ulu Cami’de kılınan Fetih Namazı’nda yerini aldı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ”Göreve gelirken üyelerimize verdiğimiz sözleri yerine getirirken, büyük etkinliklerde Batı Trakya Türkleri’ni ve derneğimizin kurumsal kimliğimizi fazlasıyla ön plana çıkarmaya özen gösteriyoruz. Bizlere kucak açan Bursamıza da her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Etkinliklerde BTTDD eski Genel Başkanlarından, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun Danışmanı Taner Mustafaoğlu da hazır bulundu.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

YUNANCA KURSLARIMIZ ONLINE OLARAK DEVAM EDECEK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi bünyesinde 4 yıldan beri devam…