GAZETECİ DOSTLARIMIZI AĞIRLADIK

Batı Trakya merkezli yayın yapan ve Türk Azınlığın ‘haklı davası’nın dünyaya duyurulması noktasında önemli rol oynayan medya kuruluşları arasında yer alan Birlik’in sahibi gazeteci İlhan Tahsin ile TRT’nin deneyimli ismi Metin Edirneli, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gazetecilerin ve yaptıkları haberlerin önemine dikkat çekti. Bu önemin, Batı Trakya Türkleri’nin ve Balkanların farklı bölgelerindeki soydaşlar açısından çok daha büyük olduğunu dile getiren Eminlatif, ”Sayın İlhan Tahsin Batı Trakya’nın her yerini bilen, gezen; halkla sürekli iç içe olmuş Milli bir davaya güç veren değerli bir isim. Gazetesi ve internet sitesi dışında Tek Rumeli’de yaptığı programlarla da hem Batı Trakya Türkleri’nin sesi oluyor hem de bölgede gelenek ve göreneklerin yaşatılmasına katkı sağlıyor. Bazen de kendisini bir tarihçi gibi Türk İslam eserlerinin son durumunu dünyaya duyururken görüyoruz. Tabi ki bütün bunları yaparken derneğimizin faaliyetlerine ve bizlerin açıklamalarına da en iyi şekilde yer veriyor; haberlerinde köşe yazılarında ve televizyon programlarında… Kendisine ne kadar teşekkür etsek az. Metin Edirneli ağabeyimiz ise TRT’de, yıllardır başta memleketi Bulgaristan olmak üzere Balkanlar’la ilgili çalışmaları ile öne çıkmış deneyimli bir isim. Her zaman kendisi bizlere destek olmuştur, olmaya da devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İki isim de sıcak kabulden dolayı teşekkür ederek, bundan sonra da görevlerini en iyi şekilde yapmaya devam edeceklerini söylediler. Ziyaretin sonunda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, İlhan Tahsin ve Metin Edirneli’ye Derneğe ve Batı Trakya Türkleri’ne katkılarından dolayı plaket takdim etti.
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

YUNANCA KURSLARIMIZ ONLINE OLARAK DEVAM EDECEK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi bünyesinde 4 yıldan beri devam…