GELENEKSEL ÖĞRETMENLER GÜNÜ KAHVALTISI GERÇEKLEŞTİ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından bu yıl 3. sü düzenlenerek gelenekselleştirilen Öğretmenler Günü Kahvaltısı, Tarihi Merinos Tren İstasyonu’nda gerçekleştirildi.

Emekli olan öğretmenlerimiz, fiilen çalışan öğretmenlerimiz ile Eğitim Fakültelerinde okuyan öğrencilerin bir araya geldiği kahvaltı, BATTAM Başkanı Özkan Hüseyin’in sazı ve sesi ile renklenirken farklı nesillerdeki öğretmenlerin kaynaşmasını sağladı.

BTTDD Bursa Şubesi tarafından öğretmenlerimize hediyelerin sunulduğu organizasyon ve öğretmenler günü sebebi ile bir açıklama yapan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif; Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Batı Trakya Türk Azınlığında bir numaralı sorun olarak karşımıza çıkan eğitim’in iyileştirilmesi için, Yunanistan’ın, Azınlık önde gelenlerinin önerileri ve görüşleri doğrultusunda gerekli adımları atmasını büyük bir özlemle bekliyoruz.

Batı Trakya’daki eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin, en temel haklardan biri olan ‘Eğitim Hakkı’ için protesto gösterileri ve yürüyüşler düzenlemek zorunda kalmadıkları günleri özlemle bekliyoruz’ dedi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…