GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Değerli hemşehrilerimiz öncelikle hepinizi saygı ve sevgilerimizle selamlıyoruz. Mübarek Ramazan ayınızı kutluyor ve hep beraber geçireceğimiz nice Ramazanlara erişmeyi yüce Allahtan niyaz ediyoruz.

Değerli Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üyeleri. Öncelikle, tüm hemşehrilerimize Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte resmi olarak görevimizin başında olduğumuzu iletmek istiyoruz.

Bizler BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi olarak Genel Merkezimizde yaşanan seçim sürecinden sonra, bazı hukuksuz davranışlardan vazgeçileceğini umut etmiş idik. Ancak üzülerek görüyoruz ki, hukuki hiç bir dayanağı olmayan ve ben yaptım oldu davranışı ile insanlara sadece dikte etmeyi marifet sanan zihniyet halen devam etmektedir. Bizler bu durumdan çok sıkıldık. Canları istedikçe Bursa İl Dernekler Müdürlüğü’ne; ‘’Bursa Şubesini görevden aldık’’ diye yazı gönderenlerin davamıza zarar vermesinden artık bunaldık. Bizler davamıza zarar vermemek adına elimizden geleni yapmamıza rağmen, 75 Yıllık köklü derneğimizi kapatılma davası ile baş başa bırakanların tutumlarından artık bıktık. Genel Merkezimizin hukuka aykırı olduğu gerekçesi ile henüz onaylanmayan ve kapatma davasına yol açan tüzüğü gerekçe göstererek hukuka aykırı olarak aldığı hiç bir kararı tanımadığımız gibi bundan sonra da tanımayacağız. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı ve tüm Kurulları hukuken görevinin başında olup görev süremizin sonuna kadar da görevinin başında olmaya devam edecektir. Daha önce de hukuksuz ve dikte edilen kararlara boyun eğmediğimiz gibi bu sefer de boyun eğmeyeceğiz. Bizler hukuka uygun olarak görevimizi yapmaya, halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Bizler, memleketimiz Batı Trakya’da, Bursa Yıldırım Belediyemizi, Bursa Büyükşehir Belediyemizi ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanımızı misafir eder iken, fırsattan istifade Şube Yönetimimizi görevden almaya çalışanları üyelerimizin vicdanına havale ediyoruz. Bizler söz verdiğimiz gibi Batı Trakya’mızda iken orada olmak yerine bizleri görevden almak ile uğraşanları hemşehrilerimizin takdirine bırakıyoruz. Cunta döneminde dahi kapatılmayan Genel Merkezimizin, kapatılması için dava açılmasına sebep olanları kınıyoruz.  Bizim davamız, bizim derdimiz Batı Trakya’dır. Şu iyi bilinsin ki bizler, hiçbir hukuksuz talimata boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Yaşanan bu süreçte Genel Merkez Yönetim Kurulumuzu açılmış olan kapatma davasına yoğunlaşmaya davet ediyor hemşehrilerimiz için gerçekleştirecekleri hizmetleri merakla bekliyoruz.

Değerli hemşehrilerimiz, bu vesile ile hepinizi tekrar selamlıyor ve yakında açıklanacak olan bayramlaşma programımıza tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.

BTTDD BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN YAZA MERHABA KERMESİ

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlen yaza merhaba kermesi Mimar Sinan park…