Gümülcine Seçilmiş Müftüsü ve İzmit Şubesinin Ziyareti

muftu ve izmit 2

muftu ve izmit 2

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, dernek merkezinde Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, BTTDD İzmit Şubesi Yönetim Kurulu ile Kadın ve Gençlik Kolları üyelerini ağırladı.

Batı Trakya’daki soydaşlarımızın hak ihlallerinin kamuoyuna duyurulması, demokratik koşullarda ve hukuk çerçevesinde haklarının savunulması ve tüm dünya kamuoyuyla paylaşılması noktasında önemli görevler üstlendiklerini vurgulayan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, “Kardeş Şubemiz ve Gümülcine Seçilmiş Müftümüzü Şubemizde ağırlamaktan son derece mutluyuz.  Amacımız Batı Trakya’daki soydaşlarımızın sıkıntılarına bir nebze de olsa merhem olabilmektir.  Bu noktada hepimize ciddi sorumluluklar düşüyor. Bundan sonraki süreçte Şubelerimiz ve sivil toplum kuruluşları arasında birlikte faaliyetler gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz.  Batı Trakya Türkleri, yasaların kendilerine  verdiği yetkiler nezdinde her zaman daha iyisine layık olduklarını ve geleceğin daha güzel olacağını düşünüyoruz” dedi.

ŞERİF: GEÇMİŞTEKİ SIKINTILARI GENÇLERİMİZE ANLATABİLİYORSAK NE MUTLU BİZE…

Yunanistan’da Lozan antlaşmasından doğan haklarını elde edebilmek için yıllardır mücadele verdiklerini ve bu noktada Türkiye’den çok destek gördüklerini vurgulayan Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, “Gençlerimize geçmişte yaşanan sıkıntıları anlatabiliyorsak ne mutlu bize. Milli Direnişimize gönül verenleri gençlerimizin bilmesi gerekiyor. Bizler de bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Günümüzde Balkanlarda birçok soydaşımız var olma mücadelesi veriyor. Türkiye’den de ciddi destek alıyoruz. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse’ye ve ekibine bizlere gösterdiklerini misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BODUR: GÖREVİMİZ SOYDAŞLARIMIZIN HUZUR İÇİNDE YAŞAMASINI SAĞLAMAK…

Nazik davetleri için BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse ve yönetim kuruluna teşekkür eden İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur da, “BTTDD şubeleri olarak bize düşen en büyük görev Yunanistan’da çekilen sıkıntıları  gündeme getirip oradaki soydaşlarımızın huzur içinde yaşamalarını sağlayacak politikaların ortaya çıkmasını sağlamak” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Köse, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şeref ve İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur’a günün anısınaplaket takdim etti. 

 

muftu ve izmit 1

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …