Gümülcine S.Müftüsü Sn.İbrahim Şerif’in Derneğimize Ziyareti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Yunanistan’ın seçilmiş Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’i konuk etti. Batı Trakya Türklerinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya’da yaşanan son gelişmeleri anlattı.BTTDD Bursa Şubesi Şükrü Köse, seçilmiş Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’in Bursa’yı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Batı Trakyalıların sorunlarına birlikte çözüm bulmak için yoğun bir mücadele gösterdiklerini söyledi.

Gençlerin eğitimine ve bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalara başladıklarına işaret eden Köse,Özellikle dernek faaliyetlerimizde , üniversite öğrencilerimizin de bizimle birlikte olmaları bizleri mutlu ediyor. Gençlerimizi yetiştirmemiz çok önemli. Derneğimizin  yapmakta olduğu , her ay farklı bir konunun işlendiği aylık mini kültürel toplantılarımıza  bir yenisini daha ilave ettik. Böylece   kasım ayı itibariyle her hafta Perşembe Sohbetleri kapsamında; bayanlarımıza yönelik çocuk eğitim üzerine de bilgilendirme toplantıları düzenlemeye başladık” dedi.

Seçilmiş Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif de, ekonomik krizin Yunanistan üzerinde büyük etkiler bıraktığını belirterek, “Yunan meclisine marjinal gruplar girdi. Bu gruplar Türklerin bulunduğu bölgelerde nutuklar atıyor ve bölge halkını tahrik etmeye çalışıyor. Tahriklere karşı gençlerimizi hutbelerle uyarmaya ve sağduyulu olmaya çağırıyoruz.“ şeklinde konuştu.Yunan meclisindeki Yeni Yunanlılar Partisi’nin hükümet sözcüsünün de sürekli Batı Trakya’yı meclis gündemine taşıdığını dile getiren Şerif, “Bizler Yunan emniyet güçlerine tansiyonun düşürülmesi konusunda harekete geçmeleri gerektiğini söyledik. Sağ olsunlar duyarlı davranıp gençler arasında atışmaların önüne geçtiler” diye konuştu.

Gümülcine’de görev yapan iki müftülüğün olması konusuna da değinen Şerif, “Seçilmiş Gümülcine Müftülüğü olarak birlik ve beraberliği sağlamaya çalıştıklarının altının çizdi.

Ziyaret sonunda Batı Trakya Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, seçilmiş Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’e plaket takdim etti.

 

 

GAZETE HABERLERİ

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …