Hayat Hastanesi’ne Batı Trakya’ya yatırım çağrısı

hayat hastanesi 2

hayat hastanesi 2

Başkan ve Özkul’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi, Başkanları Ali Eminlatif’in yeni görev yeri Hayat Hastanesi’ni ziyaret etti. Heyeti, Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özkul makamında, Başhekim Fatih Özkul ve Kardiyoloji Uzmanı Ali Eminlatif ile birlikte kabul etti.

BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, Türkiye’nin her anlamda yatırıma en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemde 70 milyon lira harcayarak, son teknoloji ile donatılmış bir hastaneyi Bursa’ya kazandıran Ahmet Özkul’u tebrik etti. Başkanları Ali Eminlatif’in burada hizmete başlamış olmasının kendilerini ayrıca mutlu ettiğini dile getiren Ali Çavuş, ”Hayat Hastanesi’ni Batı Trakya Türkleri çok iyi bilir; yapılan protokollerle derneğimiz üyelerine yıllardır indirimli sağlık hizmeti veriyor. Ayrıca organizasyonlarımıza her zaman destek oluyor” dedi.

hayat hastanesi

‘Gümülcine ve İskeçe’de sağlık hizmetleri sorunlu…’

Yunanistan’da Türk azınlığa yönelik haksız uygulamalar devam ederken, ülkede yaşanan ekonomik krizin en çok Batı Trakya’yı etkilediğini anlatan Ali Çavuş, ”Sağlık sektöründe de çok büyük sıkıntılar var; Gümülcine ve İskeçe’deki devlet hastanelerinin durumu içler acısı. Hastalar, Dedeağaç, Selanik, Atina ve anavatan Türkiye’deki hastanelerde şifa aramak zorunda kalıyorlar. Gümülcine’de yapılacak bir özel hastane, şu anda kendi muayenelerinde hizmet veren Türk Azınlığa mensup doktorlara istihdam, bölge halkına da iyi bir sağlık hizmeti alma şansı sağlayacaktır. Hasta potansiyeli gerçekten çok yüksek. Sayın Ahmet Özkul, bölgeyi çok iyi bilen bir kişi olarak sizin bu konuyu değerlendirmenizi rica ediyoruz. Bu hastaneye benzer bir hastaneyi Batı Trakya’da görmeyi çok arzu ederiz. Bu noktada üzerimize düşeni yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

‘Hayırlı olsun’ dileklerini ilettiler…

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Özkul da, Batı Trakya’ya gittiğini, Türk Azınlığın durumu çok iyi bildiğini vurgulayarak, ”Batı Trakyalı çok sayıda dostum, arkadaşım var… Ben Batı Trakyayı, Batı Trakyalıları çok seviyorum. Bölgeye yatırım çağrınıza gelince; ayrıca oturup konuşulur, değerlendirilir. Başkanınız Eminlatif de artık Hayat Grubu bünyesinde” dedi. Ziyaretin sonunda BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, dernek yönetimi adına Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özkul ile hastanede görev yapmaya başlayan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif’e hediye takdim etti ‘Hayırlı olsun’ dedi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …