HEMŞEHRİLERİMİZLE BAYRAMLAŞTIK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kurban Bayramı’ nın 2. Günü Bursa’ da düzenlediği bayramlaşma töreninde hemşehrileri ile bayramlaşma geleneğini gerçekleştirirken aynı zamanda Batı Trakya’da Gümülcine Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen bayramlaşma merasimine de katılarak bayramı tüm hemşehrileri ile birlikte karşıladı.

Bursa’da Kurban Bayramı’nın ikinci günü Merinos Tarihi Tren İstasyonu’nda organize edilen bayramlaşma merasimine TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, BTTDD Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Orhan Saribal, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İyi Parti Osmangazi İlçe Başkanı ve ayni zamanda BTTDD Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Kocaeli Cumhuriyet Savcısı Selim Şerif, RUDEF Başkanı Şuayip Toprak, BATISİAD Başkanı Ahmet Er, Ak Parti Yıldırım İlçe YK Üyeleri Ahmet Hoçka ve Kenan Demir, ABTTF Kurucu Başkanı Cafer Alioğlu, Orhaneli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Şen, PTT Yıldırım İlçesi Posta Dağıtim Müduru Mustafa Çelik, Antalya Özel OFM Hastanesi Müdürü Mustafa Engin, Çiftehavuzlar Mahalle Muhtarı Mustafa Süleyman ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

BTTDD Bursa Şubesi adına misafirlerin ve hemşehrilerimizin bayramını kutlayan Başkan Dr. Ali Eminlatif’in konuşması sonrası protokol üyeleri de kutlama konuşmalarını gerçekleştirdi. BayramlaŞma töreninin ana konusunu Batı Trakya ve Balkanlar ile burada yaşanılan sorunların çözüm yolları oluşturdu.

BATI TRAKYA’DA BAYRAMLAŞMA

BTTDD Bursa Şubesi adına T.C. Gümülcine Konsolosluğu’nda gerçekleşen bayramlaşma törenine ise Başkan Yardımcısı Ali Uysal, Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Ali ve Gençlik Kollarından Semih Reis katıldı. Bati Trakya’dan çok sayıda hemşehrimizin hazır bulunduğu tören boyunca şube yoneticileri ceşitli istişarelerde bulundu.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

ÖĞRENCİLERİMİZİ BATI TRAKYA’YA GÖNDERDİK

Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınından dolayı Türkiye’de…