Merhum Şükrü Şankaya mezarı başında anıldı

11 Ekim 2005’te geçirdiği kalp krizi neticesinde hayatını kaybeden eski Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve  uzun yıllar BTTDD Bursa şube başkanlığımızı yapan Şükrü Şankaya’yı sevenleri unutmadı.Ahmetpaşa Mezarlığı’ndaki anma töreninde, yaptığı hayırlarla yad edilen Şankaya’nın ruhu için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Anma törenine Nergis Holding İcra Kurulu Başkanı Cavit Çağlar, merhumun oğlu Şenol Şankaya, kardeşi Kadri Şenkaya’nın yanı sıra Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, Bursaspor B Genç Takımı, BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse ve sevenleri katıldı.

 

’ONUN YOKLUĞUNU HİSSEDİYORUM…’

Törene katılanlara teşekkür eden Çağlar, "Yedi yıldır, Şükrü abim tekrar bir gün yanımıza gelecekmiş gibi hissediyorum. Onun yokluğunu hissediyorum. Çünkü biz dayı-yeğen değil, abi-kardeş değil, bir baba-oğul gibi yakındık. İki arkadaş gibi yakındık. Birbirimizi tamamlardık” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da yaptığı konuşmada, “Şükrü Şankaya’nın ortaya koyduğu değerler, bugün bizim aradığımız değerler. Onun için kendisinin önemi ve değeri biraz daha ortaya çıkıyor. Temennim ve dileğim, toplumda bugün bulamadığımız, çok aradığımız bu değerlerin insanlarımızda yaşayabilmesi” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: Olay Gazetesi

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …