İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı Bursa’da Şube Başkanımız Hakan Çavuşoğlu ve Genel Merkez Yöneticimiz Ali Ömeroğlu ile Görüştü.

title

title İskeçe azınlık milletvekili Çetin Mandacı Bursa’da Bursa şubesi başkanı Av. Hakan Çavuşoğlu ve genel merkez yöneticisi Ali Ömeroğlu ile bir araya gelerek Batı Trakya Türkleri’nin sorunları ile ilgili olarak görüş alış verişinde bulundular.

 

 

 

    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ ın Atina’yı ziyareti ile iki ülke arasında yapılan anlaşmalar ve azınlık konularındaki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Mandacı, son günlerde özellikle Bursalı işadamlarını Batı Trakya’ya yatırım yapmaya davet eden şube başkanı Hakan Çavuşoğlu ile Ali Ömeroğlu’na memnuniyetini dile getirdi. Milletvekili, Bursa’da yaşayan Batı Trakyalıların bölgeye ilişkin birlik ve beraberlik konusunda gösterdikleri hassasiyetlerinin kendilerine farklı bir motivasyon sağladığını ifade etti.

    Bursa şubesi başkanı Hakan Çavuşoğlu ise milletvekili Mandacı’yı 29 Nisan’da, imamlar yasasının Genel Kurul’a getirilmemesi hususunda gösterdikleri azimli ve kararlı mücadeleleri nedeniyle tebrik ederek teşekkür etti. Son günlerde bazı çevrelerin azınlık milletvekillerine yönelik olumsuz tutum, davranış ve beyanlarını tasvip etmediklerini ifade eden şube başkanı bu tür yaklaşımların yalnız Batı Trakya Azınlığına zarar verdiğini ileri sürdü.

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticisi Ali Ömeroğlu’da, yapılan açıklamalar nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …