BTTDD Bursa Şubesi ‘Yılın Kadını’nı seçti

ısık hanım

 

Ödül bu yıl ‘Işık Sadık Ahmet’e

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Batı Trakya Türkleri’nin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet’i ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kapsamında ‘Yılın Kadını’ seçti.

Dernekten konuya ilişkin yapılan açıklamada, Işık Sadık Ahmet’in hayatının büyük mücadelelerle geçtiğine işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi: ”Merhum liderimiz Yunanistan’daki Türk Azınlığın hak arama mücadelesine önderlik ederken o hep yanındaydı. Hatta liderimiz elim kazada şehit olurken de çocukları ile birlikte aynı araçta acıların en büyüğünü yaşıyordu. Bir yandan eşinin yasını tutarken, diğer yandan ağır yaralı kızını kurtarmak için mücadele ediyordu. Büyük acılar yaşadı ama gerçek bir Türk kadını gibi ayakta kalmayı başardı. Hatta eşinin kurmuş olduğu Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin Genel Başkanı olarak Türk Azınlığa yıllarca hizmet etti. Bugün de partinin Onursal Başkanı olarak ‘Milli Dava’ya katkısını sürdürüyor. Görev aldığı diğer sivil toplum kuruluşları kanalıyla da Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Batı Trakya Türkleri’ne katkı sağlıyor. Işık Sadık Ahmet, bütün bunları yaparken topluma örnek iki evlat yetiştirmeyi de başardı. Kızı Funda adalet için; oğlu Levent de Türkiye ile Yunanistan arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesi ve Batı Trakya Türk Azınlığı’nın kalkınması için canla başla çalışıyor. Bu çerçevede BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, eşini Türk Azınlık için şehit veren Sayın Işık Sadık Ahmet’i ‘Yılın Kadını’ seçmiştir. Ödül, önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle kendisine takdim edilecektir.”

HER KADIN HAK EDİYOR

Söz konusu ödülün geçen yıl ’15 Temmuz Demokrasi Şehidi’ Mustafa Cambaz’ın Gümülcine’ye bağlı Menetler Köyü’nde yaşayan annesi Ayşe Cambaz’a verildiği hatırlatılan açıklamada, hayatının her anı mücadele içinde geçen bütün Batı Trakyalı Türk kadınlarının ödülü hak ettiğinin altı çizildi. Açıklama, ”Kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” cümlesiyle son buldu.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …