Kuranı Kerim Ziyafeti ve Kutlu Doğum Programı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ve Çiftehavuzlar Lokali tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte Bursalılara Kur’an ziyafeti verildi.Çiftehavuzlar Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu,  Canan Candemir Çelik ,CHP Milletvekili Sena Kaleli, Osmangazi Belediye Başkan Yrd. İsmail Selimoğlu , Yıldırım Belediye Başkan Yrd. Remzi Yeprem, Ak Parti İl başkanı Sedat Yalçın ,Yıldırım  İlçe başkanı Hüdai  Yazıcı ile çok sayıda yönetim kurulu üyeleri ile CHP il başkanı Metin Çelik ,Saadet  Partisi il başkanı S.Sait Terzioğlu gibi isimlerin yanı sıra çok sayıda siyasi  parti yöneticisi , STK. başkan ve yöneticileri , muhtarlar,Batı Trakya’dan gelen misafirler,BTTDD Bursa Şube yönetimi ve üyeleriyle, çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, ‘‘  Hz. Peygamber’in doğumunun miladi 1442. seneyi devriyesine bizleri ulaştıran, İnsanoğlunu ve bütün kâinatı rahmetiyle var eden,varlığımızı merhamet üzerine kuran, Rahman ve Rahim olan,  Allah’a hamd olsun. Gelenksel hale getirdiğimiz , bu yıl da üçüsünü düzenlediğimiz   Kutlu Doğum  – Kur’an  Ziyafeti Programında emeği geçen herkese ve şu anda bizlere  manevi iklimi ikram edecek olan çok değerli Hocalarımızdan; Kuran-ı Kerim Kıraatinde 2013 Dünya birincisi sayın Yaşar Çuhadar’a, 2011 Dünya ikincisi sayın Adem Bilir’e, 2011 Türkiye birincisi sayın Faruk Yazar’a, 2010 Türkiye birincisi sayın Musa Coşkun’a , 2007 Türkiye birincisi sayın Salih Akyüz’e ve M.Lütfü Taşçı beye huzurlarınızda   hepsine ayrı ayrı teşekkür  etti.

Peygamberin aktardığı ilahi mesaja kulak vererek, emaneti ve hatırasına sahip çıkmak gerektiğine işaret eden Köse, bu da; böyle etkinliklerle mümkün olmaktadır. Bunun içindir ki, böylesine düzenlenen kültürel etkinlikleri yaşatmamız, bunlara katkı koymamız, omuz vermemiz  ve bunları daha da yaygınlaştırmamız gerekmektedir.

Hz. Peygamber’in hayatının her anının bütün insanlık için okunacak ve ibret alınacak bir yaşam olduğunu ifade eden Köse, Peygamber’in hayatının insanlık için kılavuz, yol gösterici ve hayatımızda yaşanacak bir rehber olduğunu kaydetti.

Etkinlikte söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, ‘Bu etkinliğinin başlangıç (çıkış) öyküsünü anlattıktan sonra bugün çok sevindirici bir noktaya geldiğini ve bu etkinliklerin ilelebet yaşatılması gerektiğini buna da ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Son olarak da söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik ise “Diyanet İşleri Başkanlığımızın yıllar öncesinde başlattığı bu kutlu doğum haftalarıyla , her yıl farklı çok güzel konular seçilerek  milletimizin kültür değerlerinin  yaşatılmasına vesile olunmaktadır.Bu etkinliği düzenleyen BTTDD. başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek böylesine tertip edilen ekinliklerin devam ettirmelerinin gerekliliğini’’ ifade etti.

 

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …