Kuranı Kerim Ziyafeti ve Kutlu Doğum Programı

kutludogum

kutludogumBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ve BTTDD Çiftehavuzlar Lokali tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, Bursa’lılara Kuran-ı Kerim ziyafeti verildi.Osmangazi Belediyesi Çiftehavuzlar pazar alanında gerçekleşen etkinliğe AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Yıldırım Belediyesi İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, siyasi parti temsilcileri, Batı Trakya’dan gelen misafirler, BTTDD Bursa Şube Yönetimi, çok sayıda STK temsilcisi ve bini aşkın vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarından, Türkiye ve dünya derecelerine sahip Adem Bilir (2010 Dünya İkincisi), Mehmet Bilir (2011 Dünya İkincisi), Fatih Bilir (2012 Dünya İkincisi), Salih Akyüz (2007 Türkiye Birincisi), Furkan Tıraşçı (Ankara Kocatepe Camii Müezzini) ve M. Lütfi Taşçı (Tuna Camii İmamı) tarafından katılımcılara ziyafet verildi.

Etkinliğin açılış konuşması yapan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, ‘‘Bu yıl itibariyle dördüncüsünü düzenlediğimiz kutlu doğum haftası etkinliğine katılım gösteren tüm misafirlerimize selamlarımı iletiyorum. Bu programın düzenlenmesi için haftalardır çalışan çok değerli yönetim kurulu üyelerime, çok değerli Çiftehavuzlar Lokali sorumlusu arkadaşlarıma ve BTTDD gençlik kollarından emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“Bugün içerisinde, doğumunu kutladığımız sevgili peygamberimizin rehberliğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” şeklinde konuşan Köse, “Onu okumaya, anlamaya ve yaşamaya daha çok ihtiyacımız var. Peygamberimizi tanımanın ve sevmenin sağlayacağı güven ortamına ihtiyacımız var. Bugün peygamberimizin dünyaya gelişini, çocukluğunu ve çocuklarla ilişkilerini yeniden öğrenmeye ihtiyacımız var. Ve yine bugün Hz. Peygamberimizin aile yapısını keşfetmeye ve iliklerimize kadar yaşamaya ihtiyacımız var” dedi.

Etkinlikte söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, bu etkinliğin başlangıç öyküsünü anlattıktan sonra bugün çok sevindirici bir noktaya gelindiğini ve bu etkinliklerin ilelebet yaşatılması gerektiğini, buna da ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Etkinlik sonunda katılım gösteren tüm vatandaşlara etli pilav, helva ve şerbet ikram edildi.

kutludogum2

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …