Levent Sadık Ahmet’ten Batı Trakya’ya örnek yatırım

y2

y2

Yaka’yı umutlandıran modern tesisi gezdik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Uzm. Dr. Ali Emin Latif Başkanlığındaki yönetimi, işadamı Levent Sadık Ahmet’i, Batı Trakya’nın Yaka bölgesinde kurduğu kiraz şoklama ve paketleme tesisinde ziyaret ederek ‘Hayırlı olsun’ dedi.

Eminlatif, genç işadamına kabulünden dolayı teşekkür ederek, ”Batı Trakya’nın sizin gibi girişimcilere ihtiyacı var. Çok önemli olduğunu düşündüğümüz modern bir tesisi, Yunanistan‘ın içinde bulunduğu ağır ekonomik kriz sürecinde bölgeye kazandırmış olmanızdan dolayı tebrik ediyoruz. Merhum liderimiz babanız Dr. Sadık Ahmet’in izinden yürüyerek, Batı Trakya’ya önemli hizmetler yapıyorsunuz. Kiraz üreticilerine ve sizlere bol kazançlar diliyorum” dedi. YAKA IKE CEO’su Levent Sadık Ahmet de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, BTTDD Bursa Şubesi yöneticilerine tesisi gezdirerek, detaylı bilgiler verdi.

Üreticiye her türlü hizmet veriliyor…

Kalite standartları açısından tesisin Yunanistan’da zirvede yer aldığını vurgulayarak, aldıkları kirazın üretim sürecini ve zirai ilaç kullanımını da çok iyi takip ettiklerini söyledi. Çiftçileri bilinçlendirmeye yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini anlatan Ahmet, seminerler düzenlediklerini ve 300 çiftçiyi sertifikalandırdıklarını kaydetti. Levent Sadık Ahmet, sadece Batı Trakya’dan değil, Yunanistan genelinden ürün aldıklarını dile getirerek şu bilgileri verdi: ”Önümüzdeki yıl ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmayı planlıyoruz. Geride bıraktığımız sezonda fiyatı 2,30 Euro’ya kadar çıkardık. Son 20 yılın en yüksek rakamları ile üreticiden ürün aldık. 20 gün aynı fiyattan alım yapmayı başardık. 1,20 Euro ile sezonu kapattık. Eskiden bu fiyattan sezon açılıyor ve 70-80 Cent ile kapatılıyordu. Budamadan gübre ve zirai ilaç kullanımına kadar her alanda üreticileri bilgilendiriyoruz. Toprak analizi yapıyoruz. Bizi dinleyen üretici bu yıl en iyi meyveyi üretti.”

yy

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …