MA-MZ PLAKALI ARAÇLAR HAKKINDA

ma mz plaka

Özenle takip ettiğimiz www.bursadabugun.com haber portalının 30.09.2021 tarihli Yaman Kaya isimli köşe yazarının yazısında üzülerek tüm MA ve MB plakaları Suriye vatandaşı ve özellikle vergi kaçıran insanlar olarak gösterme çabasını hayretler içerisinde okuduk.

Söz konusu MA ve MB plakalar Türkiye’de yerleşik yabancı uyruklulara tahsis edilmekte olup bu plakalar ile araç sahibi olanların çoğunun derneğimiz üyesi olan Batı Trakyalı Türklerden oluştuğunu belirtmek isteriz. Söz konusu üyelerimiz Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilmiş çalışma izni kapsamında İl Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından verilen süresiz oturma izinleri ile mesleklerini ifa etmekte olup hiç birinin vergi kaçırmak veya trafik sigortası ödememek gibi bir düşünce yapısı bulunmamaktadır.  

Söz konusu plakalar; Trafik Tescil Müdürlüğü ve Noter vasıtası ile satışına izin verilen plakalar olup normal plakalardan tek farkı ruhsat sahibinin birinci derece akrabaları hariç olmak üzere kimse tarafından kullanılmamasıdır. Araçların trafiğe çıkış için tüm diğer koşulları normal plaka statüsündedir. 

Söz konusu yazarınıza herhangi bir fikir belirtmeden önce az da olsa araştırma yapması gerektiği hususunu hatırlatır, bilgisiz olunan herhangi bir konuda yayın yapılmaması ilkesini kendisine hatırlatırız.

BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN YAZA MERHABA KERMESİ

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlen yaza merhaba kermesi Mimar Sinan park…