Ak Parti İl Yönetiminden Derneğimize Ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin konuğu oldu. BTTDD Bursa Şubesi yönetimiyle bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunan Yalçın, eşinin Balkan göçmeni olmasından ötürü ‘enişte kontenjanından’ Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ne üye oldu.

Sedat Yalçın ve beraberindeki il yöneticilerini Dernek Başkanı Şükrü Köse ve yönetimi karşıladı. Yunanistan’da yaşanan ekonomik krizin iyi değerlendirilmesi durumunda iki ülke arasındaki sorunların çözüme kavuşturulabileceğini belirten Şükrü Kösse, hükümetin, girişimcileri Yunanistan’a yapacakları yatırımlar için teşvik etmesi gerektiğini söyledi. Köse ayrıca, bu yatırımların orada yaşayan soydaşlar için de istihdam imkanı sağlayacağını ifade etti.

Köse’nin önerisini destekleyen AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın da, Yunanistan’la Türkiye arasında yaşanan sıkıntıların çözülmesi için ‘Komşu’da yaşanan krizin Türk yatırımcılar açısından iyi bir fırsat olabileceğini dile getirdi. Yalçın, “Ekonomik ve siyasi krizler büyük düşmanlıkların son bulmasını sağlayabiliyor. Yunanistan, Avrupa Birliği’nden para almak için müzakere ediyor. Bu yüzden Türkiye, Yunanistan ile yardımlaşma içerisine girebilir. Böylece krizi fırsata dönüştürebiliriz” dedi.

Konuşmasında Batı Trakya camiasının AK Parti için büyük önem taşıdığına işaret eden Yalçın, “Batı Trakyalılar partimize ve Türkiye’nin değişimine büyük destek verdi. Camianız memleketimizin kalkınması ve huzuru için büyük önem taşıyan istikrar ortamına ciddi katkı sunmuştur” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, ziyaret sonunda eşi Aliye Yalçın’ın Balkan göçmeni olduğunu açıkladı. Bu sözlerin ardından Dernek Başkanı Şükrü Köse, espriler arasında Yalçın’ı, ‘enişte kontenjanından’ Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ne üye yaptı.


 
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …