Batı Trakya’nın kalbi Bursa’da attı

kkk

kkk

Binlerce Batı Trakyalı Kur’a-ı Kerim Ziyafeti’nde buluştu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi ile Derneğin Çiftehavuzlar Lokali işbirliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve hayırseverlerin destekleriyle düzenlenen ‘7. Kur’an-ı Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif’ büyük ilgi gördü.

Önceki gün Fatih-Çiftehavuzlar kapalı Pazar Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, binlerce Batı Trakyalının yanı sıra Bursa protokolü ve Batı Trakya’dan gelen heyet hazır bulundu. Tasavvuf Vakfı Karabaşı Veli Dergahı Semazen Ekibi’nin gösterisi ve ilahilerle başlayan geleneksel organizasyon açılış konuşmaları ile devam etti. İlk olarak kürsüye çıkan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Emin Latif, büyük katılım için hemşerilerine teşekkür etti. Eminlatif, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, efsane liderimiz Dr. Sadık Ahmet başta olmak üzere hakkın rahmetine kavuşan tüm soydaşlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

kkk3

TÜRKİYE’DE SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin de, geleneksel buluşma ve katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’de yaşayan Batı Trakyalılar’ın sorunlarının son dönemde büyük oranda çözüme kavuştuğunu anlatan Hüseyin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Hüseyin, tüm dernek üyelerini 14 Mayıs’taki Genel Merkez genel kuruluna beklediklerini de sözlerine ekledi. Daha sonra kürsüye çıkan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye’de yaşayan Batı Trakyalıların sorunlarının çözüme kavuştuğunu vurguladı. Bunda Bakan Müezzinoğlu’nun düzenlediği çalıştayların büyük payı olduğunun altını çizen Dündar, sözü etkinliğe getirdi ve ”Güzel ve örnek bir etkinlik oluyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Tevfik Topçu ve Rodop Milletvekili İlhan Ahmet bu tür etkinliklerin önemine işaret ederken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse ise birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

kkk5

DÜNYA BİRİNCİSİ HAFIZLAR BÜYÜLEDİ

Açılış konuşmalarının ardından Şehreküstü Camii İmamı M. Lütfi Taşçı, dünya birincilikleri bulunan ünlü hafızlar İstanbul Fatih Camii İmamı Bünyamin Topçuoğlu, İstanbul Eminönü Yeni Camii İmamı Ferruh Muştuer ve İstanbul İstoç Camii İmamı Mustafa Kızılcaoğlu, Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okudu. İlgiyle izlenen etkinlik dualar ve yöresel yemek ikramı ile son buldu. Davetlilerin, Batı Trakya’nın yöresel kıyafetlerini giymiş genç kızlar ve erkekler tarafından karşılanması da etkinliğe renk kattı.

kkk1kkk4kkk6kkk8kkk7kkk9kkk10kkk11kkk12kk20kk21

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …