MHP İl Başkanı Tevfik TOPÇU Derneğimizi Ziyaret Etti

Tevfik Topcu

Tevfik Topcu

 

BATI TRAKYA DAVASINA SİYASİ PENCEREDEN
BAKMAK SON DERECE YANLIŞ OLUR

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, Batı Trakya davasının milli bir dava olduğunu belirterek, ”Bu meseleye siyasi parti penceresinden bakmak son derece yanlış olur” dedi.

Tevfik Topçu ve ekibi, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti. Ziyarette, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Osmangazi Belediyesi’nin MHP’li Meclis Üyesi Ahmet Mehmet Bilgin ile BTTDD Bursa Şubesi eski başkanlarından Ahmet Koç da hazır bulundu. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, hemşehrileri MHP İl Başkanı Tevfik Topçu’ya, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra, kongreye katılımından dolayı teşekkür etti. Şölen havasında geçen bir genel kurul ile göreve getirildiklerine işaret eden Eminlatif, ”Kazanan Batı Trakya oldu. Bundan sonra birlik beraberlik içinde davamıza hizmet edeceğiz” diye konuştu.

 

Tevfik2

 

‘TEŞKİLATIN EMRİNDEYİZ’

Tevfik Topçu da, ‘evim’ dediği derneğe iki kimliği ile geldiğine dikkat çekerek, ”Birincisi İskeçe’nin Elmalı köyünde doğmuş bir üyeniz, ikincisi ise MHP Bursa İl Başkanı. Evime geldim, çok sık gelmek isterim ama bunu yapmayacağım. Hassasiyetimden dolayı az geleceğim. Siyasi kimliğimle sizleri rahatsız etmeyeceğim” ifadelerini kullandı. Batı Trakya davasının milli bir dava olduğunun altını çizen Topçu, şunları kaydetti: ”Bu meseleye siyasi parti penceresinden bakmak son derece yanlış olur. Bu yapı içerisinde her siyasi partiye gönül vermiş insanlar var. Burası bir gün MHP tarafından partilileştirilmeye çalışılsa önce ben karşı çıkarım. Batı Trakya davası bütün siyasi kimliklerin çok üzerindedir. Bizler bu davanın, bu teşkilatın emrindeyiz. Yeni yönetime başarılar diliyorum.”

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …