MUHTEŞEM KONGRE’DE ALİ EMİNLATİF GÜVEN TAZELEDİ

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi 27. Olağan Genel Kurulu 9 Şubat Tarihinde Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkez (AKKM)’inde gerçekleştirildi.

Batı Trakyalılar ile Protokolün yoğun şekilde katılım sağladığı Genel Kurul’a Devlet Eski Bakanı İş Adamı Cavit Çağlar, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili olan aynı zamanda şubemiz eski Başkanlarından Hakan Çavuşoğlu, İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi – IRCICA Genel Direktörü ve aynı zamanda eski Genel Başkanlarımızdan Prof. Dr. Halit Eren, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet,  BTTDD Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin,  Ak Parti Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç ile Mustafa Esgin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Gümülcine Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ve Meclis Üyeleri, Gümülcine Yassıköy Belediye Balkanı Önder Mümin ve Belediye Meclis Üyeleri, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, İyi Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, BTTDD Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, BATISİAD Başkanı Ahmet Er ve çok sayıda Kurum Müdürü, Siyasi Parti Temsilcisi ile Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı katıldı.

Divan Heyeti Başkanlığı’nı Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih’ in yaptığı Genel Kurul’da, divan üyeliklerine BTTDD Bursa Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Ali, A.V.P. Cihan Spor Kulübü Başkanı Ahmet İzmirli ve Diş Hekimi Şafak Kara seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 27. Olağan Genel Kurul seçim havasından çok hemşerilerin hasret giderdiği ve Batı Trakya için yapılabilecek hizmetlerin konuşulduğu bir toplantı havasında gerçekleşti. Genel Kurula Hitap Eden Cavit Çağlar bugüne kadar katılamadığı BTTDD Bursa Şubesi Genel Kurulları için “27. kongre olmuş, bugüne kadar bu toplantılara neden gelmediğimi kendi kendime sordum. Hata etmişim, sizlerden özür diliyorum.” Şeklinde konuşarak salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Batı Trakya’nın bir aşk ve tutku olduğunu dile getiren TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, hemşehrilerimizin sorunlarının çözümü için Türkiye Cumhuriyeti olarak sürekli çalıştıklarını, çözümler ürettiklerini ve çalışmaya da devam edeceklerini vurgulayarak ‘‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin sadece Türkiye’den ibaret olmadığını, gönül coğrafyamızın çok daha geniş olduğunu bizlere gösterdi diyerek salonda bulunan tüm hemşehrilerine Genel kurula katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Genel kurul’ da Kürsüye Çıkan DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, eşi Dr. Sadık Ahmet ve davaya sahip çıkan tüm hemşehrilerine teşekkür ederek gördüğü kalabalıktan son derece memnun olduğunu dile getirdi.

Batı Trakya Türkleri’nin Ana vatanda son derece önemli kazanımlar sağladığının altını çizen IRCICA Genel Direktörü Prof. Dr. Halit Eren Türkiye’deki sorunların neredeyse tamamının çözüldüğünü ve Batı Trakya Türklerinin dünyada ve Türkiye’de çaldıkları her kapıdan girecek kadar başarılı olduklarını ve bunu da her seferinde ispatladıklarını belirtti.

BTTADK Başkanı Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ise, Batı Trakya’ da sorunların devam ettiğini, ortak paydanın İslamiyet ve camiler olduğunu, bu payda da saf tutmanın önemli olduğunu belirterek, ‘‘Bu bayrak inmez, bu ezan dinmez” diye konuştu.

BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin ile BTDDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif coşkulu geçen kongre sebebi ile katılımcılara teşekkür ederek dernek faaliyetleri hakkında misafirleri bilgilendirdi.

Genel Kurulda Kürsüye Çıkan Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ile Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin de azınlığın selamını ilettikleri Bursalı hemşehrilerine teşekkür ederek Batı Trakya’da yaşayan Müslüman Türk Azınlığı’nın yalnız bırakılmaması gerektiği belirttiler.

Genel Kurul Salonuna Hitap Eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ da Belediyeler olarak Batı Trakya’ ya çeşitli hizmetler sunduklarını, oradaki halka sahip çıktıklarını ve çıkmaya da devam edeceklerini açıkladılar.

Yoğun bir kalabalığın iştirak ettiği Genel Kurul sonunda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr.Ali Eminlatif oy birliği ile yeniden BTTDD Bursa Şubesi Başkanlığı’ na seçilirken gerçekleştirdiği açıklamada ‘Bizim hesabımız her zaman Batı Trakya insanının çıkarları, kazanımları oldu. Kimsenin kişisel çıkarını düşünmedik, ayrımcılık yapmadık. Memleketimize, Batı Trakya’ya sahip çıktık. 3 yılda çok yol kat ettik. Şimdi halihazırda derneğimizi çok daha üst seviyelere taşımak için çalışmak zorundayız ” dedi.

Yeni Dönem Yönetim Kurulu Üyelerimiz

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

YUNANCA KURSLARIMIZ ONLINE OLARAK DEVAM EDECEK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi bünyesinde 4 yıldan beri devam…