Müsiad Bursa Şubesi Ziyareti

müsiad (2)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

MÜSİAD Başkanı Mustafa Gürses ve MÜSİAD üyelerini 16 Ağustos’ta Gündoğdu Mesire Alanı’nda düzenleyecekleri 17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Festivali’ne davet eden BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, “Festivalimize tüm Bursa halkı davetlidir. Bu yılda renkli bir organizasyona imza atacağız. 13 boyda yağlı güreş şampiyonası gerçekleştireceğiz. Bu büyük etkinliğe Türkiye ve Balkan ülkelerinden bir çok sporcu katılacak. Yağlı güreş bizim ata sporumuz. Bu noktada bu sporu sahiplenip gelecek nesillere aktarmalıyız. Festivali taşıdığımız nokta gurur verici” dedi.

MÜSİAD Başkanı Gürses’in BTTDD’nin 1974 kurulan Bursa Şubesi’nin ilk üyelerinden olduğuna dikkat çeken Başkan Köse, sözlerini şöyle devam etti: “Biz kendilerinden çok istifade ettik. STK’larda görev yapmak, şahsımızdan ziyade topluma kattığımız değerlerden dolayı çok anlamlı. MÜSİAD Bursa Şubesi, kentimizdeki en köklü STK’lar arasında yer alıyor. MÜSİAD ekonomik büyüklüğü ve manevi değerlere sahip çıkmasıyla diğer sanayici ve iş adamları derneklerinden farklı bir duruşu, farklı bir bereketi var.”

GÜRSES: BTTDD’Lİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Başkanı Mustafa Gürses,  ise BTTDD’yi çok önemsediklerini dile getirerek, “Balkan ülkeleriyle ilişkileri artırmak için düzenlenen organizasyonları ilgiyle takip ediyoruz. BTTDD şu ana kadar çok anlamlı organizasyonlar gerçekleştirdi. BTTDD kuruşundan bu yana Batı Trakya kökenlilere büyük hizmetlerde bulundu. Bursa’nın ismini yukarılara çıkaracak tüm organizasyonlara maddi ve manevi destek vermeye hazırız. Biz de BTTDD’li olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

müsiad (1)

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …