Öğrenci Grubunu Ağırladık

iskecegrub

iskecegrubBatı Trakya’nın İskeçe bölgesinden,  İskeçe Türk Birliği nin misafirleri olarak gelen, Ketenlik ve Gökçepınar Biçki-Dikiş-Nakış  kursu öğrencilerinden oluşan, 44 kişilik öğrenci grubu, BTTDD Bursa şubesi tarafından üç gün boyunca misafir edildi.

BTTDD Bursa Şube başkanı Sn.Şükrü Köse’nin verdiği bilgiye göre, söz konusu gruba üç gün süre ile, rehberlik ve ağırlama hizmeti verildi.25.04.2014 tarihinde, sabahleyin Bursa girişinde karşılanan grup önce, üç gün boyunca konaklayacağı otele yerleştirildi. Otel resepsiyonda işlemleri tamamlanan grup,odalarına yerleştirilip istirahate çekildi.İskeçe ve İskeçe’nin çeşitli köylerinden oluşan konuklara daha sonra, beraberlerindeki öğretmenleri eşliğinde, saat 13,30 da öğle yemeği için, Bursa-Etibanktaki tarihi tren istasyonunda öğle yemeği ikram edildi.

Öğle yemeğinin ardından, Bursamıza yeni kazandırılan Bilim ve Teknoloji Merkezi ni ziyarete götürülen konuklarımız, ardından Bursa Kent Müzesini ziyaret ettiler. Daha sonra, Ulucami başta olmak üzere, Ulucami civarındaki tarihi ve kültürel mekanlar da ziyaret edilerek, akşam saat 19.00 da Kayhan daki tarihi restoranda konuklarımıza akşam yemeği ziyafeti verildi.Konuklarımız, akşam yemeğinin ardından kaldıkları otelde istirahate çekildiler.

26.04.2014 Cumartesi günü, saat 14’e kadar Kapalı Çarşı civarında, alışveriş için kendilerine serbest zaman tanınan konuklarımız, sırası ile; Yeşil Türbe ve civarı, Emirsultan Camii ve müştemilatı,Orhangazi ve Osmangazi Türbeleri ile Tophane civarındaki diğer tarihi ve kültürel mekanların ziyaretinin ardından konuklarımız, gecelemek için yine otellerine götürüldü.27.04.2014 Pazar günü, Kent Meydanı ve civarı tanıtılan konuklarımız; BTTDD Bursa Şubemizin Çiftehavuzlar Lokalimizle birlikte, her yıl düzenlediğimiz Kutlu Doğum haftası programına katıldılar.

Programda takdim edilen öğlen yemeği ikramımızdan sonra konuklarımız, otobüsleriyle, Batı Trakyaya uğurlanmış oldular. 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …