ÖĞRENCİLERİMİZİ BATI TRAKYA’YA GÖNDERDİK

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınından dolayı Türkiye’deki üniversitelerin öğrenimlerine uzaktan devam etme kararı alması ile birlikte Bursa’da öğrenimine devam eden 50 öğrencimiz Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından Batı Trakya’ ya ailelerinin yanına gönderildi.

BTTDD Bursa Şubesi Gençlik ve Kadın Kolları’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Köseahmet ile Yönetim Kurulu Üyesi Çağatay Ali ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Mehmet’ in organizasyonu ile aileleri Bati Trakya’da olan öğrencilerimiz için hem Türkiye sınırları içerisindeki yolculukları hem de gümrüklerden geçişleri için gerekli tüm izinler alındı.

Öğrencilerimiz sağlıklı bir şekilde Yunanistan’a varması için yola çıkmadan önce yapılan sağlık kontrolleri de dahil olmak üzere gerekli tüm tedbirlerin alındığı yolculuk neticesinde Yunanistan’a ulaşan 2 otobüslük kafile, İskeçe ilinde Natasa Otel’de karantina altına alınarak yolculuklarını tamamladı.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, bu süreçte çocuklarımız için yardımlarını esirgemeyen Bursa Valiliği, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yunanistan Edirne Konsolosluğu, İpsala ve Kipi Sinir Kapısı Görevlileri ile Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanlığı ve İskeçe Türk Birligi’ne teşekkür etti.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

RAMAZAN’DA DA BERABERİZ!

BTTDD Bursa Şubesi her yıl Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı yardım paketler…