Batı Trakyalı Öğretmenler Bursa’da Buluştu

bt.jpg

BATI TRAKYA’LI ÖGRETMENLER BURSA’ DA BULUŞTU

 Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ögretmenler günü buluşması bu yıl 25 Kasım Pazar günü Osmangazi Belediyesi Merinos Tren İstasyonu tesislerinde gerçekleştirildi.

Kalabalık bir öğretmen grubu ile birlikte BTTDD Bursa Şubesi Yöneticileri, Osmangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve aynı zamanda Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi müdürü Orhan Mollasalih, Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu kurucu başkani Cafer Alioğlu ve Müsiad Bursa Şubesi Başkani Mustafa Gürses’in katıldiği yemek yaklaşık iki saat sürdü.

 

BTTDD Bursa Şube Başkani Dr. Ali Eminlatif’ in açılış konuşmasi ile başlayan kahvaltı, tecrübeli ve genç ögretmenlerin karşılıklı fikir alışverişleri, geçmişte yaşanan zorlukların paylaşılması ve mesleki sohbetler ile yapılabilecek projelerin tartışılmasi ile devam etti.

 

Dr. Ali Eminlatif konuşmasında Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’ na eğitim alanında uzun yıllardır yapılan baskılara değinerek, özellikle son günlerde Medres-i Hayriye öğrencilerinin, Türkçe eğitim ve dini eğitim alanında maruz kaldıkları baskılar karşısında gerçekleştirdikleri derslere girmeme eylemlerini desteklerini açıkladı.

 1.jpg

Organizasyona Osmangazi Belediyesi’ ni temsilen katılan ve yakın bir zamanda Panaroma 1326 Bursa Fetih Müzesi Mudürlüğü görevine de başlayan hemşehrimiz Orhan Mollasalih’ in selamlama konuşması sonrasında hem Derneğimiz hem de Osmangazi Belediyesi adına öğretmenlerimize çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Ögretmenlerimize verilen kahvaltı sonrası tüm grup Panaroma 1326 Bursa Fetih Müzesi Müdürü Orhan Mollasalih’ in daveti üzerine Fetih Müzesine geçerek Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafindan Bursa’ ya kazandırılan Dünya’ nin en büyük panoromik müzesini ziyaret etti.

 

2.jpg

3.jpg

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …