Osmangazi Belediye Bşk. Sn.Dündar’dan Derneğimize Ziyaret

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, dernek tarafından gerçekleştirilen aşure etkinliğine katıldı. Başkan Dündar, Batı Trakya ile ilişkileri geliştirmek için adımlar attıklarını ancak Yunanistan’ın bu noktada zor bir bölge olduğunu söyledi.

Hizmetlerin Bursa ile sınırlı kalmadığını, Bursa’da Türkiye’nin dört bir yanından olduğu gibi Balkanlar ve Kafkaslardan gelen insanların yaşadığını anlatan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Hemşehrilerimizin geldiği yörelere de yöneliyoruz. İki hafta önce Rize’deydik. Geçen Hafta Yunanistan’ın Kozlukebir Belediye Başkanı buradaydı. O belediyelerle ve kentlerle ilişkilerimizi sürdürüyoruz. Tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bulgaristan Makedonya Kosova Bosna kardeşlerimiz var. Yunanistan ise zor bir bölge, kolay adım atmıyorlar. Bölgesel barış ve kardeşliğin artırılması için çaba harcıyoruz” dedi.

Haftasonu Batı Trakya’da İskeçe, Gümülcine, Drama,  Kavala ve Deliorman gibi kentlerden azınlık ve çoğunluk gazetelerinden temsilcilerinin Bursa’ya geleceğini anlatan Başkan Dündar, bu gazetecilerin buradan oraya yansıtacakları izlenimlerin ve intibaının ilişkiler için önemli olduğunu kaydetti. Bundan sonraki süreçte bu belediyelerle ilişkilerin artırılarak sürdürülmesini arzu ettiklerini anlatan Başkan Dündar, bunun bölgesel işbirliğine önemli katkılar sağlayacağını sözlerine ekledi. 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Köse de ziyaretten büyük memnuniyet ve mutluluk duyduklarını söyledi. Mustafa Dündar’ın dernekte eski başkanları olduğunun altını çizen Köse, “Kendisiyle gurur duyuyoruz. Onun başarısı bizim başarımız diyoruz. Her zaman bizlere katkısı oldu ve olmaya da devam ediyor. Zor bir görevde bulunuyor ve başarıyla yürütüyor. Bizim de her zaman desteğimiz onunla” dedi. Ziyaret sırasında çok sayıda dernek üyesi Başkan Dündar’ı büyük bir coşkuyla karşılarken, Başkan Dündar da derneğe Batı Trakya Genel Kurmay Başkanı Piyade Kurmay Binbaşı Süleyman Askeri’nin 3 Eylül 1913’te Dedeağaç’ta yazdığı Batı Trakyalılar Türk Cumhuriyeti Milli Marşı’nın yazılı olduğu tabloyu hediye etti.

 

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …