Kardeş kulüpten ziyaret

Nifak tohumu ekene fırsat yok

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Bursa’da önemli role sahip Batı Trakya Türkleri’nin arasına nifak tohumu ekmeye çalışanlara fırsat vermeyeceklerini söyledi.
Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesi’nin Özkan Altınkol başkanlığındaki yönetimi, geçtiğimiz günlerde BTTDD Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları kaydetti: ”Osmangazi Spor Kulübümüzün üyelerinin büyük bölümü Elmasbaşçeler’de yaşıyor. Gelenek ve göreneklerini yaşatma ve Batı Trakya Türkleri’nin hak arama mücadelesine önemli katkı sağlıyorlar. Ayrıca bu bölgedeki hemşehrilerimiz arasında gerçekten çok güzel bir dayanışma var. Bunda, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesi’nin rolü çok büyük. Ben sizleri tebrik ediyorum. Sizler için yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırız. Bursa’daki bütün hemşehrilerimizle birlikte ele ele vererek, milli davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Aramıza nifak tohumu ekmeye çalışanlara izin vermiyoruz, vermeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi kimse bozamaz.”

İstişareler sıklaşacak…

Özkan Altınkol da, sık sık yapılacak istişarelerin olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını vurgulayarak, ”Bu nedenle BTTDD Bursa Şubesi yöneticileri olarak, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesi’nde bilgilendirme toplantılarını sıklaştırmanız çok iyi olur” dedi. Derneğin çalışmalarını takdirle izlediklerini ifade eden Altınkol, beklentilerini de tek tek sıraladı. Toplantı, Batı Trakya’da son dönemde yaşananların masaya yatırılmasıyla gece geç saatlere kadar sürdü.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …