14.Batı Trakyalılar Panayırı Hakkında Basın Toplantımız

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 14.sü düzenlenecek olan ‘Batı Trakyalılar Panayırı’ 1 Temmuz 2012 Pazar günü Gündoğdu Köyü Mesire Alanı’nda gerçekleştirilecek. BTTDD Bursa Şubesi yönetimi panayır öncesi düzenlediği basın toplantısıyla tüm Bursa halkını Pazar günü yapılacak olan ‘14. Batı Trakyalılar Panayırımız ve 8. Uluslararası Balkan Güreş Şampiyonası’na davet etti.

Dernek Başkanı Şükrü Köse tarafından Panayır hakkında detaylı bilgilerin verildiği toplantı Sümbüllü Bahçe Konağı’nda yapıldı. 14. Batı Trakyalılar Panayırı’nın ve beraberinde düzenlenen 8. Uluslararası Balkan Güreş Şampiyonası’nın, uluslararası niteliği olan ve Batı Trakyalılar ile özdeşleşmiş bir etkinlik halini aldığını belirten Şükrü Köse, geçen yıl panayırda 15 binin üzerinde kişiyi konuk ettiklerini, bu yıl yine hedeflerinin 20 binin üzerinde Batı Trakyalı ve Bursalı hemşerilerilye panayırda buluşmak olduğunu söyledi.

1 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de mehteran ekibinin gösteriyle başlayacak olan Panayır’da  gün boyunca kılıç-kalkan ve folklor ekibi gösterileri, pilav dağıtımı ve yağlı güreş müsabakalarının düzenleneceği bilgisini veren Köse, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Kosova olmak üzere 5 farklı Balkan ülkesinden 30’a yakın misafir güreşçinin de katılacağı 8. Uluslararası Balkan Güreş Şampiyonası’nda toplam 200’ün üzerinde güreşçimiz kıran kırana mücadele verecek. Günün sonuna doğru, Başpehlivanlık yağlı güreş müsabakaları yapılacak ve güreşlerin bitiminde ağalık görüşmeleri ve panayır ağalığı seçimleri gerçekleştirilecek.”

Batı Trakya Türklerinin sesini her platformda duyurmaya çalışırken bu tür değerleri,  gelenek ve görenekleri yaşatmaya özen gösterdiklerini de kaydeden Köse, birlik, beraberlik ve huzur dolu birbirinden güzel etkinliklerle şenlik havasında geçecek panayıra tüm Bursalıları davet etti.

Toplantıya katılan Bura Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ve Güreş Federasyonu Temsilcisi Musa Aydın, Batı Trakyalılar Panayırı ve Uluslararası Balkan Güreş Şampiyonası’nın düzenlenmesine katkılarından ötürü BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederken, panayırırn birlik ve beraberliği pekiştirerek, güzel görüntülere sahne olacağına inandıklarını söylediler.

 

 

GAZETE HABERLERİ

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …