13.Batı Trakyalılar Panayırı ve 7.Uluslararası Balkan Yağlı Güreşleri

23.Dönem Dernek Yönetiminin ve sponsorlarımızın 3 haftalık kısa bir sürede yapmış oldukları muhteşem organizasyon 17 Temmuz Pazar günü Gündoğdu köyünde yapıldı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren panayır mahalline akın eden güreşseverler, dernek tarafından şehrin muhtelif yerlerinden kaldırılan ücretsiz otobüslerin de gelmesiyle etkinlik alanını doldurdular. 

Şehit düşen askerlerimize dua ile açılan programımızda ardından saygı duruşu ve istiklal marşı ile resmi açılış yapıldı. Açılıştan sonra protokol konuşmalarına geçildi.

Dernek başkanımız Şükrü Köse ilk konuşmacı olarak kürsüye geldiğinde, Şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diledi.Panayıra katılan hemşehrilirimize ve destek veren sponsorlara teşekkür etti. Başkanımız konuşmasının devamında, Bursa’da bulunan Batı Trakyalıların bu birlik ve beraberliklerini devam ettirdikleri takdirde, aşamayacakları sorunlarının olmayacağını belirtti.

Başkanımızdan sonra kürsüye gelen Genel Başkanımız Burhanettin Hakgüder şehitlerimize Allahtan Rahmet diledikten sonra hain saldırıyı kınadı.Yoğun ilgiyle karşılaştıları için memnun olduklarını dile getirdi.

Bursa CHP Milletvekilimiz Sn.Sena Kaleli’de hemşehrileri arasında bulunmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirerek Bursa Şubesi’ ni, bu önemli etkinliği yaşatmaları nedeniyle kutladığını beyan etti. 

Ardından da eski dernek Başkanımız Bursa AKP Milletvekilimiz Sn. Hakan Çavuşoğlu yaptığı kısa ve öz konuşmasında programın şehit düşen askerlerimize yakışır bir şekilde başladığını belirterek  , dernek başkanı Şükrü Köse ve yönetimini bu kısa sürede böyle büyük bir organisazyonu yaptıkları için kutladığını belirtti.

Konuşmaların ardından bütün katılımcılara ücretsiz pilav- ayran ikramı için panayırı ağası Cengiz Resimoğlu, Miiletvelimiz Hakan Çavuşoğlu , Dernek başkanımız Şükrü Köse ve Genel Başkanımız Burhanettin Hakgüderle birlikte kazan başında açılış yaptı. Ücretsiz pilav-ayran ikramı yanı sıra etkinliğe gelen protokol konuklarına ve sponsorlara çevirme ikram edildi.

Ardından güreşlere geçildi.Çok çekişmeli geçen güreşlerde başpehlivanlığı Murat Aydoğdu kimseye kaptırmadı.Yaklaşık 150 sporcunun yer aldığı şampiyonada Türkiye’nin dört bir yanından katılan güreşçilerin yanı sıra Makedonya, Bulgaristan ve Yunanistan’dan da birçok pehlivan katıldı.Renkli görüntülerin yaşandığı şampiyonada güreşçiler 11 kategoride mücadele etti.30 Bin TL karşılığında tekrardan panayır Ağamız Cengiz Resimoğlu seçildi.

 

 

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …