Pedagoji Konferansları Devam Ediyor

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şube başkanı Şükrü Köse yaptığı açıklamada; Üyelerimize ve topluma faydalı olabilmenin birçok yönü var. Derneğimiz  de bunlardan biri olan aylık kültürel faaliyetlerimize Ekim ayı itibarıyla bir de haftalık eğitim (PEDAGOJİ) konferanslarına başladıklarını ifade etti.

Psk.Dr.Yaşar Kuru’ nun  sunumuyla, dernek binamızın toplantı salonunda gerçekleştirildi.  ikinci PEDAGOJİ konferansı  için öngörülen süre 1 saat olmasına rağmen; yoğun ilgi ve soru-cevap faslı yüzünden 2 saatte ancak tamamlanabildi.

Konusu “Duyarlı İnsan Yetiştirmek” olan konferansta, duygu dünyası zedelenmemiş ve “Kendisi gibi” olabilen çocuk yetiştirmenin önemi üzerinde duruldu. Ayrıca, duyarsız,hissiz ve ilgisiz çocuk tipinin ailelere ve topluma olan zararlı yansımalarına dikkat çekildi. Bu doğrultuda; ailelerin veya ebeveynlerin amaçlarına ulaşabilmedeki engeller hatırlatılarak, problemsiz çocuk sahibi olmanın kriterleri ele alındı.

Köse yaptığı açıklamada, söz konusu konferansların 1 Kasım itibarıyla her Perşembe saat 11.00’de dernek binamızın toplantı salonunda , farklı konularla devam edeceğini vurguladı. Katılımcı talebin yoğun olması halinde ise farklı kültür merkezlerinde devam edileceğini beyan etti. Bunun yanı sıra katılımcıların, Batı Trakya kökenli ve üye olma şartının olmadığı da vurgulayarak, bu çalışmaların herkese açık olduğunu ifade etti.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …