BTTDD Bursa Şubesi Ramazan Sokağı’nda

kb2

kb2

İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Nilüfer Belediyesi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Ramazan Sokağı’nda stant açtı. Her akşam binlerce Bursalı’nın ziyaret ettiği meydanın güzel bir köşesindeki Batı Trakya standı ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor.

Türkiye’den ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarındaki Türk varlığının farklı renkleri, sesleri ve tatları ile dolan sokakta, Ramazan ayının bütün güzellikleri yaşanıyor. Dün akşam iftar sonrası şehitler için okutulan mevlitle farklı bir atmosfere bürünen Ramazan Sokağı’nda, bir grup yönetici ile birlikte Batı Trakya standı önünde yerini alan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Emin Latif, ”Bütün hemşehrilerimizi buraya bekliyoruz. Batı Trakya standında dışarıdan katılımcılara Batı Trakya ile ilgili detaylı bilgiler verilirken, bizler hemşehrimizle iftar sonrası meşhur Türk kahvemizden, buzlu frappemizden veya geleneksel şerbetimizden yudumluyoruz. Standımızda Kavala kurabiyesi ile farklı el işlerini de katılımcıların beğenisine sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde burada Batı Trakya’yı tanıtan farklı etkinlikler planlıyoruz” dedi.

Türk kahvesine büyük ilgi

Batı Trakya’nın meşhur harmanı ve taş değirmeni ile çok farklı bir lezzeti olan Türk kahvesini yörenin ünlü markalarından Şerafettin’in sponsorluğunda tüketicilerin beğenisine sunduklarının altını çizen Eminlatif, ”Buradan firma sahiplerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkür de standımızda büyük emekleri olan yöneticilerimiz ve Gençlik Kolları üyelerimize. Bu arada Gümülcine sokaklarına yayılan Türk kahvesinin meşhur kokusu, Ramazan Sokağı’nda da kendini fazlasıyla hissettirdiğinden en çok ilgi bu ürüne oluyor” ifadelerini kullandı. Bu arada Ramazan ayının ilk günü Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de eşi ile birlikte Batı Trakya standını gezdi. BTTDD Başkanı Eminlatif, Bozbey çiftine Türk kahvesi ve Kavala kurabiyesi hediye etti. Başkan Eminlatif ve stant görevlileri ile bir süre sohbet eden Bozbey, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

kb0kb 3tb4KM 2

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …