SADIK AHMET’ İ UNUTMADIK! 24 TEMMUZ SADIK AHMET’İ ANMA TÖRENİNDE GÜMÜLCİNE’ DE İDİK

Efsane liderimiz, Dostluk Eşitlik Barış Partisinin Kurucusu ve ilk Genel Başkanı, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının unutulmaz Lideri Dr. Sadık Ahmet 24 Temmuz Çarşamba günü kabri başında anıldı.

Törene Önemli İsimler Katılım Sağladı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’ ni temsilen Başkan Dr. Ali Eminlatif, Genel Sekreter İsmail Hayat ve dernek görevlimiz Zekeriya Osman’ ın katıldıği törene Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti’ni Temsilen TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop, İyi Parti Genel Başkanı Merak Akşener, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, çok sayıda milletvekili, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih, Edirne Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Gürkan,T.C. Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, T.C. Gümülcine Başkonslosu Murat Ömeroğlu,ABTTF Başkan Yardıcıları Sayın Sami Yusuf, Sayın Aydın Ahmet, Sayın Vedat Arap, Lippstadt Batı Trakya Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Alpay Ahmet, Amerika Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Necati Aga, Yunanistan Müslümanlar Birliği Başkanı Naim Elgandur, Batı Trakya’dan Gümülcine Seçilmiş Müftüsü ve BTTDK Başkanı İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet, GTGB Başkanı Necat Ahmet, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, Rodop – Evros illeri SÖPA Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Salih Ahmet ve İskeçe ili SÖPA Mezunu Azınlık Okulları Öğretmenler Derneği Başkanı Nurettin Kıyıcı, BAKEŞ Genel Müdür Pervin Hayrullah, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Bal-Göç Başkanı Veli Öztürk, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve belediye temsilcisi ile azınlık mensubu hemşehrimiz de katılım sağladı.

Dr. Sadık Ahmet’ in kabri başında gerçekleştirilen anma konuşmaları sonrası program Deb Partisi Genel Merkezi’ nde devam etti.

Parti Merkezinde misafirlere ikram edilen akşam yemeği esnasında da Sadık Ahmet’ in azınlığımız için verdiği büyük mücadele yâd edilmeye devam etti.

Anma programı sonunda bir açıklama yapan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ‘ Efsane Liderimiz Sadık Ahmet’ i ve onun mücadelesini unutmamız mümkün değildir. O Batı Trakya Türk Toplumu için verdiği mücalede ile hepimize yol gösterici olmuştur ve onun fikirleri halen yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bizler BTTDD Bursa Şubesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Bursa’ da yaşayan hemşehrilerimizi temsilen anma töreninde hazır bulunduk. Kendisini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz, ruhu şâd olsun’ dedi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU (GÜNCELLEME)

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplant…