Sağlık Bakanımız Genel Merkezimizi Ziyaret Etti

Kabine de yaşanan değişiklikle Sağlık Bakanlığı görevini Recep Akdağ’dan devralan Mehmet Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini hemşerilerine gerçekleştirdi. Bugün eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte Cağaloğlu’nda bulunan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret eden Mehmet Müezzinoğlu, sağlıkla ilgili ilk mesajını verdi. Sağlığın her saniye değişen dinamik bir alan olduğunu belirten Müezzinoğlu, ‘’Amacımız dünyadaki sağlık alanında yaşanan gelişmeleri ülkeye kazandırarak, halkın önündeki sağlıkla ilgili sorunları ortadan’’ dedi.

Türkiye’de tekelci anlayışla birlikte halk sağlığı ile ruh sağlığı arasında bazı dengesizlikler yaşandığını belirten Müezzinoğlu, halk sağlığını merkeze alacak bir çalışmanın içinde olacaklarını kaydetti. Türkiye’de tıp alanında çalışma yürüten önemli uzmanlar olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, tıbbi gelişmeler ve araştırmalara destek vererek bu alana Türkiye’yi dünyada söz sahibi yapmayı planladıklarını ifade etti. Müezzinoğlu’nu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Burhaneddin Hakgüder, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İRCICA Genel Direktörü Halit Eren, Eski Genel Başkanlar, şube başkanları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı.

Konuşmasını ‘’Rabbim üstlendiğim her görevin hakkını da hesabını da vermeyi nasip etsin’’ diye sürdüren Müezzinoğlu şunları söyledi: ‘’Bugün her zamankinden daha fazla duaya ihtiyacımız var. Bugüne kadar üstlendiğim her görevi hakkıyla yerine getirmenin vicdani rahatlığını yaşıyorum. İnşallah yeni görevimde de bu  böyle olur. Benim bugünlere ulaşmamda en büyük katkısı olan başbakanıma mazlum halklar adına teşekkür ediyorum’’ dedi

Hayatı boyunca Batı Trakyalı olmanın karşısına bir zenginlik olarak çıktığını söyledi. Batı  Trakya’dan ceketini alıp 14 yaşında Türkiye’ye gelirken, rahmetli babasının ‘’Önce  kendini, sonra arkandakileri ve bizleri mahcup etme’’ sözünü hiç unutmadığını ifade eden Müezzinoğlu, ‘’Bir ç ok sıkıntının yanında manevi bir zenginliğin yaşandığı topraklardan Türkiye ye geldim. Bugün benim bugünlere ulaşmamda Batı Trakya’nın payı vardır’’ dedi.  Siyaseti bırakmayı düşündüğü bir dönemde eşinin zoru ile son gün milletvekilliği müracaatında bulunduğunu belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu konuda eşi ve eski Avcılar Belediye Başkanı Tahsin Salihoğlu’na teşekkür etti. Müezzinoğlu, bakan olduktan sonra ilk ziyaretini Trakya ‘ya yapacağını söyledi.  İl kez Başbakan Recep Tayiyp Erdoğan ile ilgili bir anısını paylaşan Müezzinoğlu, şunları söyledi: ”Belediye Başkanlığı döneminde cezaevinden çıktığının ilk ayında başbakanım beni aradı. Bana gel sizin toprakları ziyaret edelim dedi. Makedonya”nın Kalkandelen şehrinde bulunan Harabati Baba tekkesinde 8 gün kaldık. kendisi oradaki müslüman ve Türk köylerinin tozlu yollarını bir hafta dolaştı. İşte o zaman yüreğinde bize ait neler olduğunu daha iyi hissetim. Böyle bir insanla siyaset yapmaktan gurur duyuyorum” dedi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Burhaneddin Hakgüder de, hemşerisi Mehmet Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’na  atanmasından Batı Trakya camiasının büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı görevine getirilmesinin her batı Trakyalı için onur ve şeref olması gerektiğini vurgulayan Hakgüder. ‘’Müezzinoğlu, Batı Trakya’nın Kozlukepir Köyü’nden çıkarak Türkiye’ye gelerek hayatına pek çok başarıyı sağdırmıştır. Siyasetteki başarılı yükseliş grafiği hepimizin malumudur. Önce İstanbul İl Başkanlığı sonra da Edirne Milletvekilliği şimdi de Sağlık Bakanlığı onu zirveye taşıyan başarılarından birkaçıdır. Kendisinin söylediği gibi bizleri arayıp ilk ziyaretini genel merkezimize yapmak istemeside bizleri onure etmiştir .’’ dedi. AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’da hepimiz iftihar ediyoruz. Bize bundan sonra düşşen en önemli görev çalışmalarında onun önünü açmak olacaktır’’ dedi. IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren’de Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’na getirilmesi hepimiz için iftihar kaynağı olduğunu söyledi. Eren, ‘’Allah onun yar ve yardımcısı olsun. Yolu açık osun’’ diye konuştu.

Tören sonunda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Burhaneddin Hakgüder Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na plaket taktim etti. Ziyaret’te Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski başkanlarından Selahattin Yıldız, Dr. Mustafa Rumelili, Op.Dr.Erol Kaşifoğlu, Tahsin Salihoğlu ve Av.Ahmet Uztetik, Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı görevine getirilmesiyle ilgili duygularını dile getirdiler.


Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …