Seçimde Batı Trakyalıları Sandıkla Buluşturuyoruz

20 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan Yunanistan Parlamento seçimleri için Anavatanda yaşayan Batı Trakya Türkleri oy kullanmaya gidiyor.

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin organizasyonu ile 20 Eylül 2015 Pazar günü gerçekleşecek olan Yunanistan Parlamentosu Seçimlerinde azınlık adaylarına sahip çıkmak ve oyunu kullanmak, ayrıca devamında gelen mübarek Kurban Bayramını akrabaları ile bir arada geçirmek için binlerce Batı Trakya Türk’ü yollarda.

İstanbul, Bursa, İzmit, Adapazarı, İzmir, Soma ve Yalova gibi Türkiye’nin çeşitli yerlerinden hareket edecek olan otobüsler ile Pazar günü Batı Trakya Türkü adaylarına sahip çıkacakır. 

Ayrıca üç gün sonrasında gelen Mübarek Kurban Bayramını akrabaları ile birlikte ifa etmek ve kurbanlarını sıkıntılı bir süreçten geçen Yunanistan ekonomisinden etkilenen kardeşlerinede katkıda bulunarak Batı Trakya’da kesmek isteyen hemşerilerimiz de seçimde oylarını kullanmak üzere  derneğimizin bu organizasyonu ile doğdukları topraklara seyahat edecekler.

Bu sebeplerle tüm Batı Trakyalı hemşerilerimiz kendilerine en yakın BTTDD Şubelerine başvurarak kayıtlarını yaptırarak 20 Eylül’de yapılacak seçimler ve devamındaki Kurban Bayramına gitmek için otobüslerde yerlerini alabilirler. 

Bu arada Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin tarafından yapılan bilgilendirmeye göre ; “Vize ihlali ve oturma izni konusunda sıkıntılı durumda olan hemsehrilerimizinde seçim vesilesi ile bu durumdan kurtulmaları için derneğimizin girişimleri sonucu sorun çözüme kavuşturulmuştur. Seçime gidecek hemşehrilerimize herhangi bir ceza ve giriş yasağı uygulaması yapılmayacaktır. Bizler Batı Trakyalıların uzun süreli ikamet tezkeresi dahil tüm sorunlarını çözmek için yoğun mesai harcıyoruz. İnsanımızda Batı Trakyada seçimlere katılarak kendi temsilcilerine sahip çıksın ve bizim bu çözümleri üretmemize katkı sağlasın. Hep birlikte gücümüzü gösterelim” dedi. 

Bursa Şubemizden’de kayıt işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …