Şakir Emin’i ofisinde ziyaret ettik

şakir

‘Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız’

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, halen AK Parti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kutay İnşaat’ın sahibi İnşaat Mühendisi Şakir Emin’i ofisinde ziyaret etti. Sıcak buluşmada, birlik ve beraberlik vurguları dikkat çekti.

Şakir Emin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ”Üyesi olduğum derneğin siz değerli yöneticileri ile bir araya gelmek beni çok mutlu etti. Göreve geldiğiniz günden bu yana yaptığınız çalışmalar ve camiaya yaklaşımınızla ilgili çok olumlu tepkiler geliyor. Aranızda başta Başkan Dr. Ali Emin Latif olmak üzere çok kıymetli dostlarım var. Batı Trakya Türkleri’nin davası milli bir davadır; biz olaya böyle bakıyoruz” dedi. AK Parti’nin çok sayıda Batı Trakyalı’ya aktif siyaset yapma şansı tanıdığına dikkat çeken Emin, kendisinin de bu kişiler arasında yer aldığını kaydetti.

‘Siyaset gelip geçici’

Bursa milletvekillerinden Mehmet Müezzinoğlu’nun Bakanlık yaptığını, Hakan Çavuşoğlu’nun Başbakan Yardımcısı olduğunu, Mustafa Dündar’ın da geçmişte milletvekili seçildiğini, bugün de Osmangazi Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü anlatan Şakir Emin şöyle devam etti: ”Keşke aynı hassasiyeti diğer siyasi partiler de gösterse… Bu noktada anavatan Türkiye’deki ve Batı Trakya’daki hemşehrilerimiz arasındaki birlik ve beraberliğin bozulmasına izin verilmemesi çok önemli. Siyaset gelip geçici, milli davamıza zarar verecek adımlardan kaçınmalıyız.”

Eminlatif: Her zaman yanındayız

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Emin Latif de, kabulünden dolayı Şakir Emin’e teşekkür ederek, ”Değerli dostum; gerçekten dürüstlüğünüz, çalışkanlığınız ve siyasetteki kucaklayıcı tavrınızla büyük takdir topluyorsunuz. Batı Trakyalılar arasında sizin gibi iyi eğitim almış, saygın isimlerin siyasette de daha üst noktalara gelmesinden gurur duyarız. Derneğimize ve milli davamıza her zaman her ortamda sahip çıkıyorsunuz. Sizlere bir kez daha teşekkür ederken, her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” diye konuştu. Eminlatif, konuşmaların ve içilen kahvelerin ardından Gümülcine Susurköylü olan Şakir Emin’e hediye takdim etti.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …