Mercure’de Hotel’de görkemli gece

toplu 1

toplu 1

 

Sponsorlara plaket takdim edildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Uzm. Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki yönetimi, geçen temmuz ayında gerçekleştirilen ’18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası’na destek olan kurum, kuruluş ve şahıslara plaket takdim etti.

Mercure Hotel’de düzenlenen yemekli gece, Sibel Sezal’ın seslendirdiği ‘Güzel Batı Trakya’ şarkısı eşliğinde BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif ve Batı Trakyalılar Panayırı Ağası Ahmet Mehmet Yuvacı tarafından karşılanan davetlilerin salona kabulleri ile start aldı. Yaklaşık 220 davetlinin hazır bulunduğu gecede şu isimler de hazır bulundu: Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse, Bursaspor Eski Başkanı Kadir Şankaya, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Osmangazi Belediyesi Başkanvekili Yunus Şahin, Yıldırım Belediye Başkanvekili Şemsettin Hacıoğlu, Spor Toto Teşkilatı Personel Şube Başkanı Raziye Fırıncı, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Aydın Ağzıkuru, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Mümin Çolakoğlu, BTTDD Bursa Şubesi eski Başkanları Mehmet Koca, Ahmek Koç, Nurullah Murat. Kızılay Marmara Bölge Müdürü Nihat Çakır, Bursa Kızılay Kan Müdürü Orhan Eminlatif, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Mustafa Gürses, Osmangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürü Orhan Mollasalih, BATTAM Başkanı Özkan Hüseyin, Cihan Spor Kulübü Başkanı Ahmet İzmirli, BATISİAD Başkanı Ahmet Er.”

topli 2

Panayırı büyük katılımla yaptık…

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, ”Batı Trakyalılar Panayırı’nı başlatan Mustafa Dündar ve Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası’na resmiyet kazandıran Ahmet Koç, Hakan Çavuşoğlu, Şükrü Köse başkanlarımız ile panayır ağalarımıza bu önemli etkinliği geleneksel hale getirdikleri için teşekkür ederim” dedi. Kendilerinin de yeni yönetim olarak, dönemin ağası Mehmet Emiroğlu ile birlikte geçen yıl ’18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası’nı son dönemde özlenen katılım ve coşku ile gerçekleştirmeyi başardıklarını anlatan Eminlatif, ”Bu noktada Spor Toto Teşkilatı, Güreş Federasyonu, Spor İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi özel bir teşekkürü hak ediyor. Geçen yılki organizasyonu için kapısını çaldığımızda bizlere yaptığı büyük jestle güç veren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu için sizlerden ayrıca güçlü bir alkış istiyorum. Ana sponsorlarımız Şem Lastik, Has Asansör, Akdem Tekstil, Akdere Akaryakıt İnşaat, Ayazmalı Tekstil, Kamburlar Tekstil, Keleş Tekstil ve Ufuk Bebe başta olmak üzere bütün sponsorlarımıza çok şey borçluyuz. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

toplu 3

Çağlar’la ne kadar gurur duysak az…

Gecenin yapıldığı Mercure Hotel’in BTTDD Bursa Şubesi’nin Kurucu Başkanı Şükrü Şankaya’nın yeğeni, derneğin ilk üyelerinden Devlet Eski Bakanı Sayın Cavit Çağlar’ın olduğuna dikkat çeken Eminlatif, ”Kendisini bu güzel yatırım için bir kez daha kutluyorum. Batı Trakyalılar olarak onunla ne kadar gurur duysak azdır. Biliyorsunuz kendisi Rusya ile yaşanan uçak krizinin aşılmasında da önemli rol oynadı. Bu gece burada olacaktı ancak şu anda Ankara’da bir üniversitede konferansta konuşmacı olarak yer alıyor” diye konuştu.

toplu 4

Çok şey mi istiyoruz sayın Çipras…

Göreve geldikleri 15 Ocak 2017 tarihinden bu yana gecelerini gündüzlerine katarak çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Eminlatif, anavatandaki birçok önemli sorunun çözüldüğünü, ancak Batı Trakya’da değişen bir şey olmadığını kaydetti. Eminlatif şöyle devam etti: ”Yunanistan’da etnik kimliğimiz inkar ediliyor, seçtiğimiz müftüler tanınmıyor, azınlık okullarında eğitim üçüncü dünya ülkeleri düzeyinde, Türk Azınlık mensubu memur sayısı hala yok denecek kadar az. Azınlık liderlerine her gün yeni davalar açılıyor. Kısacası Azınlık üzerindeki baskılar daha da artıyor. Bir Türk Cumhurbaşkanı’nın 65 yıl sonra Batı Trakya’ya gerçekleştirdiği ziyarete katılım için bölgeye giderken derneğimiz yöneticileri gece yarısı Dedeağaç Emniyeti’nde sorgulanıyor. Bu ne tahammülsüzlük. Akılları sıra bizlere gözdağı verecekler. Biz en karanlık günlerde Gümülcine’de, İskeçe’de Türküz diye haykırdık, bu dava için liderimiz Dr. Sadık Ahmet’i şehit verdik. Gerekirse biz de şehit oluruz. Yunanistan’daki Türk Azınlığın ve bizlerin Yunanistan’dan tek isteği var: Lozan’dan doğan haklarımız ve vatandaşlık haklarımız. Çok şey mi istiyoruz Sayın Çipras?”

toplu 5

Genel Başkan’dan Bursa Şubesi’ne övgü…

BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin de, konuşmasına Türkiye’de yaşayan Batı Trakyalılar’ın sorunlarının büyük oranda çözüm bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Artık dernek olarak Batı Trakya’ya odaklanma noktasına geldiklerini dile getiren Hüseyin, Yunanistan’da Türk Azınlığın sorunlarının artarak devam ettiğine dikkat çekti. Sözü, geçen yıl başarıyla gerçekleştirilen ‘Batı Trakyalılar Panayırı’na getiren Hüseyin, ”Bugün burada sponsorlara verilmek üzere hazırlanan plaketlerin sayısı, Bursa Şubesi’ne olan ilgiyi açık bir şekilde ortaya koyuyor. Şube yöneticilerini tebrik ediyorum” dedi. Batı Trakyalılar Panayırı’nın yeni Ağası Ahmet Mehmet Yuvacı ise konuşmasında, bu yıl çok daha büyük bir panayır gerçekleştireceklerinin sözünü verdi.

toplu 9

Yönetim icraatlarını sunumla anlattı…

Protokol konuşmalarının ardından Panayır’a katkı sağlayan sponsorlara, ‘Ana’, ‘Altın’ ‘Gümüş’, ‘Bronz’, ‘Özel Katkı’, ve ‘Medya’ kategorilerinde plaketler takdim edildi. Göç İdaresi İl Müdürü Aydın Ağzıkuru’ya ise Batı Trakya Türkleri’nin ‘Uzun Dönem’ ikamet başvurularındaki katkıları nedeniyle özel olarak plaket takdim edildi. Batı Trakya Türkleri’nin gurur gecesine dönüşen programda, BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, derneğin yeni yönetiminin göreve geldiği günden bu yana yürüttüğü faaliyetlerle ilgili fotoğraflarla desteklenmiş bir sunum yaptı. Katılımcılar, derneğin hizmetlerinden ve faaliyetlerinden memnuniyetini alkışlarla ifade etti.

toplu 7toplu 10

toplu 11toplu 14

toplu 12toplu 16

toplu 15

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …